Saeima noteic patērētāju tiesības neatbilstoša digitālā satura iegādes gadījumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima ceturtdien, 17.februārī, trešajā - galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem noteic patērētāju tiesības neatbilstoša digitālā satura un digitālā pakalpojuma iegādes un piegādes gadījumā, informēja parlamentā.

Grozījumi ievieš jaunas prasības digitālā satura un pakalpojuma atbilstībai līguma noteikumiem, digitālā satura vai pakalpojuma piegādei, pareizai integrēšanai un modificēšanai. Tāpat likums ietver noteikumus par atteikuma tiesībām, iegādājoties šādu saturu vai pakalpojumu.

Grozījumi precizē patērētāja prasījuma tiesības un termiņu, kā arī noteic tiesiskās aizsardzības līdzekļus digitālā satura vai pakalpojuma neatbilstības vai piegādes neesamības gadījumā. Tostarp grozījumi likumā nostiprina patērētāja tiesības lūgt pārdevējam novērst digitālā satura vai pakalpojuma neatbilstību.

Parlamentā norādīja, ka grozījumi nepieciešami, lai veicinātu ātrāku digitālā vienotā tirgus izaugsmi, stiprinātu patērētāju tiesības un atvieglotu pārrobežu tirdzniecību uzņēmumiem.

“Digitālajam saturam un pakalpojumiem ieņemot arvien lielāku lomu mūsu dzīvē, nepieciešams nodrošināt arī patērētāju tiesību ievērošanu. Šajā gadījumā Latvija plāno sekot Eiropā noteiktajiem principiem, veicinot augstāku patērētāju tiesību aizsardzības līmeni digitālajā jomā,” sacīja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans (Jaunā konservatīvā partija).

Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumi stāsies spēkā šā gada 15.martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti