Dienas ziņas

Sporta treneri ar zemu kvalifikāciju rada bažas

Dienas ziņas

Rīgā samazinās energoresursu patēriņu par 15 %

T. Linkaits iztur demisijas pieprasījumu

Saeima noraida opozīcijas prasīto Linkaita demisiju

Saeima ceturtdien lēma neatbalstīt satiksmes ministra Tāļa Linkaita ("Konservatīvie") demisiju, kuru prasīja opozīcijas deputāti.

"Par" demisijas pieprasījumu balsoja 28 deputāti, "pret" bija 51 parlamentārietis, bet divi atturējās.

Zaļo un Zemnieku savienības deputāti Uldis Augulis, Armands Krauze, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Janīna Jalinska, Viktors Valainis, Jānis Dūklavs, kā arī pie frakcijām nepiederošie deputāti Ramona Petraviča, Karina Sprūde un Romāns Naudiņš aicināja prasīt atbildību no ministra par problēmām ar sabiedriskā transporta nodrošināšanu Ogres un Aizkraukles novadā, kā arī reģionos vispār.

Arī Ogres novadā runāts par Linkaita demisijas nepieciešamību, kā arī aicināts izsludināt ārkārtējo situāciju transporta problēmu dēļ. Kad reakcija nesekoja, norādīja, ka gatava tiesāties par reisu neizpildi. Satiksmes ministrija norādījusi, ka nesaredz vajadzību Ogres novadā izsludināt ārkārtējo situāciju transporta nozarē.

Pēc deputātu aplēsēm, kopš pirmā jūlija neesot izpildīti vismaz 280 sabiedriskā transporta reģionālie reisi, kas ir ietekmējuši 16 tūkstošu pasažieru pārvietošanās vajadzības. 

"Un vai mēs esam dzirdējuši kaut vienu risinājumu šai problēmai, kaut vienu no ministra, kaut vienu izlēmīgu rīcību? Dievs ar viņu! Lai ministrs strādā! Bet kāpēc atbildīgie ierēdņi turpina darbu?" sacīja Valainis.

"Saskaņas" deputāts Valērijs Agešins arī norādīja: "Patiesībā, manā skatījumā, autobusu satiksme reģionos aizgājusi pašplūsmā. Neko tādu nozare nav piedzīvojusi. Un tieši uz satiksmes ministru Tāli Linkaitu gulstas galvenā atbildība."

Linkaita partijas biedrs Krišjānis Feldmans debatēs sacīja, ka nav pārsteigts – Aivara Lemberga partija grib atlaist Linkaitu, jo pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē Satiksmes ministrija neesot "pasūtījuma galds". 

Saeimas tribīnē kāpa arī ministrs Linkaits, pateicoties opozīcijas deputātiem par iespēju pastāstīt par paveikto satiksmes jomā. Ministrs stāstīja, ka, viņam esot amatā, ir sakārtoti valsts ceļi vairāku simtu kilometru garumā. Tāpat ir uzsākta metodiska veloceļu izveide, veikti uzlabojumi vilcienu struktūrā un ieviesti jaunāki autobusi un attīstīti citi sabiedriskā transporta veidi.

Linkaits atzina, ka Ogres un Aizkraukles novadā bija problēmas ar autobusu satiksmi. Gan ministrija, gan "Autotransporta direkcija" esot iesaistījusies, lai problēmu atrisinātu. Un tagad kavēto un neizpildīto reisu skaits esot tikai 0,5% no kopējā (vidējais Latvijas rādītājs ir 0,4%). Savukārt pret uzņēmumu "Liepājas autobusu parks" vērstas gan sankcijas, gan audzinoši pasākumi.

"Protams, ka nav patīkami, ka cilvēki paliek bez autobusa, un tā tas nevar notikt. Strādājam, lai uz pakalpojumu varētu paļauties," sacīja Linkaits.

Viņš arī norādīja, ka kopumā sabiedriskā transporta pakalpojumi būs uzlaboti arī Ogres un Aizkraukles novadā, jo reisos kursē jauni autobusi. Pēc Linkaita teiktā, gan pilsētās, gan laukos cilvēki ir pelnījuši braukt jaunos autobusos. Politiķis arī pastāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, pēc konkursa būsim "ieekonomējuši ap 85 miljoniem eiro 10 gados".

KONTEKSTS:

Autotransporta direkcija par vienā mēnesī neizpildītajiem reisiem AS "Liepājas autobusu parks" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro. Neizpildīto reisu dēļ Autotransporta direkcija apsvērusi arī līguma laušanu ar pārvadātāju, par ko uzņēmums ir brīdināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti