Saeima noraida opozīcijas pieprasījumu ministram Nemiro par OIK lietu

Saeima ceturtdien, 16. maijā, noraidīja opozīcijas partijas “Saskaņa” deputātu pieprasījumu ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (“KPV LV”) par izvairīšanos sniegt informāciju par parlamenta lēmuma par obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK atcelšanas izpildi.

Par pieprasījumu balsoja 30 deputāti, pret balsoja – 51, bet viens deputāts atturējās.

Opozīcijas deputāti sagatavoja pieprasījumu ministram ar jautājumiem, kāpēc ministrs Pieprasījuma komisijai nesniedza juridisko izvērtējumu par OIK atcelšanas iespējām, kā arī lūdza izskaidrot, kāpēc Ekonomikas ministrijai “bija nepieciešami trīs mēneši, lai saprastu, ka tā nespēj izpildīt Saeimas lēmumu”, lai izpildītu lēmumu par OIK atcelšanu.

“Saskaņas” deputāts Ivars Zariņš, pamatojot pieprasījumu, sacīja, ka OIK afēras slēpšana turpinās un cilvēki turpina maksāt, kamēr nekas netiek darīts. Trīs mēnešu laikā ministrs neko nav izdarījis, neapmierinātību pauda Zariņš, norādot, ka ministrs arī nespēja paskaidrot, kāpēc bija vajadzīgs juridiskais atzinums un kāpēc par to bija jāmaksā no valsts budžeta.

“KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs, aicinot noraidīt pieprasījumu, uzsvēra, ka jautājums par OIK ir būtisks, bet “no vienas puses ir runāšana, no otras - ir darbi”, un šis pieprasījums “nav par darbiem, bet drīzāk par runāšanu”.  

“OIK smags jautājums visiem,” un mūsu ministram jāsakārto visa šī padarīšana, un viņš arī dara, sacīja Zakatistovs.

 KONTEKSTS:

Janvāra pirmajā pusē, kad vēl nebija izveidota jaunā valdība, ZZS, kam nākamajā valdībā bija paredzēts opozicionāru liktenis, Saeimā virzīja aicinājumu Ekonomikas ministrijai (EM) steidzami izstrādāt normatīvos aktus, lai valsts atbalstu subsidētās elektroenerģijas ražotājiem atceltu jau no šā gada 31. marta. Uzdevumu par jomu atbildīgajai ministrijai Saeimas sēdē atbalstīja 86 deputāti.

Taču EM secināja, ka steidzīga OIK atcelšana rada vairākus riskus - gan OIK saņēmēju prasības tiesā par miljardu eiro, gan dārgāku elektrību, kuru nāktos importēt, jo vairākas elektrostacijas bez atbalsta tiktu slēgtas, gan siltuma tarifu pieaugumu, jo daudzviet siltumu ražo atbalstu saņēmēji – koģenerācijas stacijas. Valdība nolēma nevirzīt tālāk ieceri atcelt OIK līdz 31. martam, un EM strādās pie alternatīvām.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro gan apgalvoja, ka pēc valdības lēmuma nevirzīt tālāk obligātās iepirkuma komponentes jeb OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā Ekonomikas ministrija (EM) strādā pie vairākiem scenārijiem, kuru galvenais mērķis ir samazināt elektrības rēķinus, un to var izdarīt šogad.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti