Saeima noraida Gobzema, «KPV LV» deputātu un ZZS eksministru ieceri mazināt ministriju skaitu

Saeima ceturtdien, 21.februarī, noraidīja priekšlikumu par ministriju skaita samazināšanu un valdības funkciju konsolidēšanu, kuru iesniedza bijušais “KPV LV” līderis Aldis Gobzems, vairāki koalīcijas partijas “KPV LV” un opozīcijas deputāti - bijušie ministri no Zaļo un Zemnieku savienības. 

Priekšlikums paredzēja aicināt valdību ne vēlāk kā līdz nākamā gada budžeta pieņemšanai izstrādāt konsolidētu valdības modeli ar samazinātu ministriju skaitu.

Priekšlikumu iesnidzēji ir arī bijušais premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) un arī bijušie viņa valdības ministri no ZZS - Uldis Augulis, Jānis Dūklavs, Raimonds Bergmanis.

Gobzems, aicinot deputātus atbalstīt šo priekšlikumu, atgādināja, ka “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija pirms Saeimas vēlēšanām solīja veidot jaunu politiku un samazināt valsts pārvaldi.

Prognozējot, ka priekšlikumu noraidīs, Gobzems tomēr aicināja nebaidīties zaudēt amatus un jautāja, vai bailes par amatu zaudēšanu liek aizmirst priekšvēlēšanu solījumus.

Viņš arī paziņoja, ka šo solījumu aizmiršana nozīmē, ka jaunā politika izgāzusies, tāpēc viņš no Saeimas tribīnes aicināja to sabiedrības daļu, kura nav aizmirsusi solījumus par jauno politiku, apvienoties jaunajā politiskajā organizācijā.

Saeima nolēma priekšlikumu par ministriju skaita samazināšanu neiekļaut nākamās sēdes darba kārtībā, kā arī nenodot komisijām, līdz ar to šī iecere ir pilnībā noraidīta.  

KONTEKSTS:

Vairums politisko partiju, kuras piedalījās Saeimas vēlēšanās, priekšvēlēšanu laikā pauda, ka valstī nepieciešamas valsts pārvaldes un pašvaldību administrācijas reformas. Tomēr veidus, kā tas ir panākams, teju katra partija piedāvā citādus, sākot no auditiem un beidzot ar masveida ierēdņu atlaišanu un pašvaldību skaita samazināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti