Saeima noraida Gobzema, «KPV LV» deputātu un ZZS eksministru ideju par 30% mazināt valsts pārvaldi

Saeima ceturtdien, 28. februārī, noraidīja priekšlikumu par valsts sektorā strādājošo skaita samazināšanu par 30%, kā arī par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atcelšanu vienam apgādniekam ģimenēs, kuru apgādībā ir vismaz četri bērni, kā arī IIN atlaidēm apgādniekiem ģimenēs, kur apgādībā ir trīs bērni.

Jautājumus Saeimas darba kārtībā lūdza iekļaut no partijas "KPV LV" un Saeimas frakcijas izslēgtais Aldis Gobzems, "KPV LV" Saeimas frakcijas deputāti – Karina Sprūde, Didzis Šmits un Linda Liepiņa, pie frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko, vairāki Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti – Jānis Vucāns, Gundars Daudze, kā arī iepriekšējās valdības vadītājs Māris Kučinskis un arī eksministri Raimonds Bergmanis un Uldis Augulis.

Šie deputāti norādīja, ka valsts sektorā pašlaik ir nodarbināts pārāk liels darba ņēmēju skaits, un to iespējams konsolidēt, vienlaikus uzlabojot pārvaldes efektivitāti. Deputāti rosināja uzdot Ministru kabinetam līdz 2020. gada janvārim izstrādāt "nepieciešamos uzlabojumus", lai valsts pārvaldē strādājošo skaitu no 2021. gada  1. janvāra samazinātu par 30%.

Saeimas vairākums noraidīja šī priekšlikuma iekļaušanu darba kārtībā. Tāpat noraidīts priekšlikums par iepriekš minētajiem IIN atvieglojumiem daudzbērnu ģimenēm. Priekšlikuma iesniedzēji vēlējās uzdot valdībai attiecīgas izmaiņas iestrādāt 2020. gada valsts budžetā, lai tās stātos spēkā no 2021. gada 1. janvāra. 

KONTEKTS:

Iepriekšējā Saeimas sēdē Gobzems, vairāki koalīcijas partijas “KPV LV” un opozīcijas deputāti – bijušie ministri no ZZS - iesniedza priekšlikumu par ministriju skaita samazināšanu un valdības funkciju konsolidēšanu. Arī šo priekšlikumu Saeimas vairākums noraidīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti