Saeimā nolemj neskatīt ieceri par amatpersonu deklarāciju publiskās daļas sašaurināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 15.decembrī, nolēma neturpināt skatīt grozījumus likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", kas paredz samazināt publiski redzamo daļu no augstskolas padomes locekļu amatpersonu deklarācijām.

Kā norādīja komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga ("Saskaņa"), komisija lūgs atbildīgajām institūcijām sniegt redzējumu par plašākām nepieciešamajām izmaiņām attiecībā uz valsts amatpersonu regulējumu.

Deputāts Juris Pūce ("Attīstībai/Par"), kurš pretēji komisijas vairākuma viedoklim atbalstīja atliktos grozījumus, vaicāja, vai šīs izmaiņas tiek atstātas skatīšanai nākamajam Saeimas sasaukumam. Ja paliks spēkā, ka grozījumi tālāk netiek skatīti, nākamajai, 14.Saeimai, būs iespēja lemt, vai turpināt to izskatīšanu.

Iepriekš Saeimas balsojumā pirmajā lasījumā par likuma grozījumiem deputātu viedoklis dalījās, 45 deputātiem balsojot "par" un 42 parlamentāriešiem balsojot "pret".

Piedāvātajām izmaiņām iepriekš iebilda virkne opozīcijas deputātu. Vairāki deputāti, kā arī nozares pārstāvji norādījuši, ka neesot saprotams, kāpēc augstskolu padomēs, kuru darbība vēl nebija skaidra, strādājošajām amatpersonām vajadzētu nodrošināt daļas deklarācijā iekļautās informācijas noslepenošanu.

Iebildumus pauda arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un biedrība "Delna", norādot, ka grozījumi būtiski sašaurināt atklātību divām valsts amatpersonu grupām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti