Saeima NBS komandiera amatā apstiprina Leonīdu Kalniņu

Saeima ceturtdien, 22.decembrī, par Nacionālo bruņoto spēku komandieri iecēla ģenerālmajoru un Apvienotā štāba priekšnieku Leonīdu Kalniņu, vienlaikus no armijas komandiera pienākumiem atbrīvojot līdzšinējo vadītāju Raimondu Graubi.

Savus jaunos pienākumus Kalniņš sāks veikt 27.janvārī.

Parlamentā diskusijas par Graubes nomainīšanu ar Kalniņu neizvērtās.

Par Graubes atcelšanu balsoja 87 deputāti, savukārt par Kalniņa iecelšanu - 88 parlamentārieši. Neviens deputāts nedz atturējās, nedz balsoja pret.

Pēc Saeimas balsojuma Kalniņš izteica pateicību par viņa izvirzīšanu un atbalstīšanu augstajā amatā.

Leonīds Kalniņš pateicīgs par izvirzīšanu un atbalstīšanu NBS vadībā
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

"Es ar lielu apņēmību to darīšu [vadīšu bruņotos spēkus], realizējot visus tos plānus, ko mēs esam iesākuši. Un, protams, evolucionāri attīstīsim visas tās spējas, kas nepieciešamas, lai aizsargātu mūsu valsti Latviju," teica Kalniņš.

Leonīda Kalniņa CV

Dzimis 1957. gada 13.februārī Tomskas apgabalā, toreizējā PSRS.

 

Izglītība:

 

  • 1964. - 1975. gadā Dobeles R. Eihes 1. vidusskola;
  • 1975. - 1979. gadā Viļņas augstākā pretgaisa aizsardzības karaskola, automātiskās vadības sistēmas inženieris;
  • 1987. - 1990. gadā Harkovas kara inženieru akadēmija. Operatīvi taktiskās AVS vadība;
  • 2005. gadā Mācību vadības pavēlniecības (MVP) Izglītības pielīdzināšanas komisija atzīst, ka militārā izglītība atbilst vecākā štāba virsnieka izglītības līmenim. 

Vēlāk vadības un ģenerālštāba virsnieka kurss ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā, Augstākā komandējošā sastāva kurss Baltijas aizsardzības koledžā.

 

Militārā darba pieredze:

  • 1997. gadā sāka darbu Zemessardzes 51.bataljonā – sākotnēji ir tā sakaru grupas dežurants, vēlāk Apgādes nodaļas priekšnieks;
  • 2003.gada sākumā kļūst par Izlūku mācību centra komandieri;
  • No 2003. līdz 2005.gadam dienējis Mācību vadības pavēlniecībā;
  • No 2005. līdz 2009.gadam - Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā;
  • No 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011.gadā dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā.

Avots: Nacionālo bruņoto spēku mājaslapa

 

Vēstīts, ka Graube par atkāpšanos no amata paziņoja 25.oktobrī. Viņš savu lēmumu par pirmstermiņa aiziešanu no amata pamatoja, teikdams, ka savā amatā ir bijis pārāk ilgi un ir pienācis laiks vadību pārņemt citam vadītājam. Lai arī lēmums ir izziņots pēkšņi, tomēr tas bijis ilgstoši pārdomāts.

22.novembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) NBS komandiera amatam nolēma virzīt agrāko Zemessardzes vadītāju un pašreizējo Apvienotā štāba priekšnieku  Kalniņu. Savukārt 1.decembrī Kalniņa kandidatūru atbalstīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Apvienotā štāba priekšnieka amatā Kalniņš stājās šā gada 26.augustā. Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997.gada, un dienestu viņš sācis Zemessardzes 51.bataljonā, 2003.gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005.gadam Kalniņš dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009.gadam - Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011.gadā dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā.

NBS Apvienotā štāba priekšnieks absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006.gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks un multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt