Saeima lūdz pašvaldību viedokļus par reformu

Uz pirmo sēdi šodien sanāca Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija. Tā parlamentā izveidota īpaši darbam ar pašvaldību reformas likumprojektiem, un viens no tās pirmajiem lēmumiem bija lūgt visu pašvaldību viedokļus par reformas projektu.

Pašvaldības un to organizācijas vairākkārt paudušas cerību, ka Saeima būs atsaucīgāka reformas grozījumiem nekā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.  

Darbam ar šo jautājumu Saeima pat izveidojusi īpašu komisiju. Taču reformas pretiniekiem tajā nav gandrīz nekādas teikšanas. Komisiju vada reformas autora Jura Pūces partijas biedrs Artūrs Toms Plešs, un valdošās koalīcijas pārstāvjiem tajā ir pārliecinošs vairākums. Komisija apņēmusies strādāt intensīvi un lūgusi pilnīgi visām 119 Latvijas pašvaldībām domes lēmuma formā izteikt savu viedokli par plānoto reformu. Šāda aptauja gan vairāk saistīta ar Eiropas pašvaldību hartas prasību, nevis patiesu vēlmi noskaidrot vietvaru domas. Komisijas vadītājs arī nesola, ka šie viedokļi novedīs pie būtiskām pārmaiņām reformas kartē.

"Mēs esam gatavi pietiekami intensīvi strādāt, lai uzklausītu šos dažādos viedokļus un reformu Latvijā realizētu," teica Plešs. Viņš prognozēja, ka komisijas atbalstu varētu gūt vien tādi priekšlikumi, kas balstīti stingros faktos un skaitļos, nevis vienkārši emocijās. Arī valdošās koalīcijas partneri neredz nepieciešamību veikt lielas korekcijas Pūces piedāvātajā kartē. Runa varētu būt vien par atsevišķiem reģioniem, kā arī pašvaldību funkcijām.

"Koalīcijā ir bijušas sākotnējas priekšlikumu noklausīšanās. Ir diskusijas par nelielu daļu pārmaiņu – Ziemeļvidzemes pusē un teritorijās ap Saulkrastiem. Bet tā es neredzu koalīcijā kādas lielas pretrunas attiecībā uz Administratīvi teritoriālo reformu," norādīja Saeimas deputāts Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība").

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu Saeima pirmajā lasījumā pieņēma jau 7. novembrī. Grozījumu iesniegšanai dots laiks līdz 18. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti