Saeima lemj, ka pagaidu aizsardzību pret vardarbību varēs lūgt jebkur Latvijā

Saeima ceturtdien, 1. oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā, kas cita starpā nosaka, ka pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību pirms prasības celšanas varēs iesniegt tiesai arī pēc pieteicēja atrašanās vietas, ja tas pieteicējam būs ērtāk, informēja parlamentā.

Līdz šim spēkā esošā likuma redakcija paredzēja, ka pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību iesniedz tiesai pēc aizskāruma nodarīšanas vietas.

Izmaiņu nepieciešamību spilgti izgaismo traģiska nāve Krāslavā. Tur varmāka, vēloties atriebties sievai par aiziešanu no laulības, nožņaudza pašu meitu. Sieviete, baidoties no varmācīgā vīra, bēga no Krāslavas uz Rīgu. Viņa centās iesniegt pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, lai vīrs viņai nedrīkstētu tuvoties. Tiesa lūgumu atteica, jo tas jāiesniedz Krāslavā, kur konflikts izcēlies. 

Parlamenta Preses dienestā informēja, ka tiesību norma vēsturiski ieviesta ar mērķi, lai pieteikums tiktu iesniegts iestādē, kura ir pieteicējam ērtāk pieejama, pieņemot, ka vardarbība ģimenes konfliktos notiek tur, kur pieteicējs uzturas un dzīvo.

Grozījumi, ka pieteikumu var iesniegt jebkurā tiesā, attieksies arī uz tiem pieteikumiem, kas tiesai nosūtīti ar policijas starpniecību.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas un pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" veidoja rubriku "Vardarbība ģimenē" un panāca, ka policijai būs pienākums par vardarbības konfliktiem ģimenēs informēt sociālos dienestus. Tas ļaus problēmas pamanīt laikus un novērst nāves draudus. Tieslietu ministrija strādā vēl pie citiem uzlabojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti