Saeima konceptuāli atbalsta pašvaldību deputātu skaita samazināšanu

Saeima ceturtdien, 30. janvārī, konceptuāli atbalstījusi Pašvaldību vēlēšanu likuma grozījumus, kas paredz līdz ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) samazināt pašvaldību deputātu skaitu.

Pašvaldību reformas rezultātā plānots izveidot 39 novadu pašvaldības, un likuma grozījumi paredz tajās ievēlēt 686 deputātus. Patlaban Latvijā ir 119 vietējās pašvaldības un tajās darbojas 1614 deputāti, informēja Saeimas Preses dienestā.

Pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā ir līdz 30 000 iedzīvotāju, plānots ievēlēt 15 deputātus, bet pašvaldībā, kurā iedzīvotāju skaits ir no 30 001 līdz 60 000 iedzīvotāju, – 19 deputātus. Savukārt pašvaldībā, kuras teritorijā reģistrēti vairāk nekā 60 000 iedzīvotāju, paredzēts ievēlēt 23 deputātus.

Likuma grozījumi rosināti, ņemot vērā, ka pēc reformas pašvaldību skaits būtiski samazināsies. Jaunajās pašvaldībās paredzēts nodrošināt tādu deputātu skaitu, kas atbilstu gan teritorijas lielumam, gan nodrošinātu optimālu politisko spēku īpatsvaru, lai pašvaldības varētu efektīvi pieņemt lēmumus savu funkciju realizēšanai, teikts grozījumu anotācijā.

Pašvaldību vēlēšanu likuma grozījumi gan par likumprojekta virzību parlamentā atbildīgajā Administratīvi teritoriālās reformas komisijā, gan Saeimas sēdē jāskata vēl otrajā un trešajā lasījumā.

KONTEKSTS:

ATR plānots īstenot līdz 2021. gadam. Sākotnēji administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu bija plānots samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas nemainīs. Vēlāk izvēlējās izveidot vēl vienu jaunu  Ulbrokas novadu, bet pēc diskusijām koalīcija vienojās arī saglabāt Liepāju, Daugavpili un Rēzekni kā atsevišķas pašvaldības. Tāpat, bet bez lauku teritorijām plānots atstāt arī Rīgu un Jūrmalu.

Likumus reformas īstenošanai grib pieņemt līdz 2020. gada maijam, pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti