Panorāma

Vācija un Latvija neatbalsta ieroču piegādi Ukrainai

Panorāma

Nesaskaņas par prezidenta ievēlēšanu

Deputātu Daini Liepiņu izdod iztiesāšanai

Saeima izdod deputātu Liepiņu turpmākai tiesāšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeima ceturtdien izdeva deputātu Daini Liepiņu (Latvijas Reģionu apvienība) turpmākai iztiesāšanai krimināllietā, kurā viņu apsūdz nepatiesas informācijas sniegšanā ikgadējā ienākumu deklarācijā.

Kopumā Liepiņu apsūdz septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas veikti laikā no 2010. gada 1.aprīļa līdz 2012. gada 28.jūnijam. Tā ziņojumā norāda Jelgavas tiesa.

Liepiņam jau ceturtdien bija jāatvadās no deputāta identifikācijas kartes un parlamenta darbā viņš turpmāk varēs piedalīties tikai kā klausītājs.

Uzrunā Saeimai Liepiņš ceturtdien uzskaitīja visas septiņas epizodes, norādīdams, ka neesot izvairījies no nodokļiem un nav nodarījis zaudējumus valstij, pašvaldībai vai kādai privātpersonai. Dažos gadījumos Liepiņš argumentēja, ka viņš neesot vainīgs viņam celtajās apsūdzībās, piesaukdams dažādu valsts iestāžu apstiprinājumus, citās viņš atzina, ka ir vainīgs. Tomēr šajā gadījumā tas noticis neuzmanības, nevis ļaunprātības dēļ.  „Atkal - kam ir radīti zaudējumi? Nevienam!” tā pēc kāda no iespējamā pārkāpuma pieminēšanas jautāja un pats atbildēja Liepiņš.

Taču viņš aicināja deputātus izdot viņu tālākai tiesāšanai, lai noskaidrotu patiesību.

Viņš gan nedomā nolikt mandātu, jo uzskata, ka tam par pamatu nevarētu būt kļūda, aizpildot amatpersonas deklarāciju. Tādēļ līdz tiesas lēmumam turpmāk Saeimā būs 99 deputāti.

Liepiņš ir viens no nedaudzajiem deputātiem, kurš pēc neatkarības atjaunošanas ir spiests stāties tiesas priekšā.   

Jelgavas tiesa atgādina, ka krimināllikums par nepatiesu ziņu norādīšanu ienākumu, īpašumu, darījumu vai cita veida deklarācijā paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu vai naudas sodu, vai piespiedu darbu.

Saskaņā ar Satversmi deputāta neaizskaramība sākas ar dienu, kad deputāts stājas amatā. Gadījumā, ja kriminālvajāšana uzsākta, pirms persona kļuvusi par deputātu un lieta nav izskatīta, jālūdz Saeimas piekrišana kriminālprocesa turpināšanai. Tas arī norādīts Saeimas sagatavotajā atbildē, ko tuvākajās dienās saņems Jelgavas tiesa.

Nesen ievēlētās Saeimas deputāti jau vairākkārt piedzīvojuši nepatikšanas. Piemēram, deputāts Veiko Spolītis ("Vienotība") pie stūres brauca dzērumā, savukārt deputāts Artuss Kaimiņš (LRA) tika aizturēts par nepiedienīgu uzvedību dzērumā kādā klubā, savukārt deputāta Sergeja Potapkina sieva tika aizturēta saistībā ar aizdomām par finanšu mahinācijām "Gan Bei" restorānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti