Panorāma

Latvijā aug elektrības cenas

Panorāma

A.Gerasimeņa: Baltkrievijā sports ir politika

Saeima lems par iespējām sākt darbu klātienē

Saeima iesaistīs juristus un lems par iespējām visiem deputātiem sākt darbu klātienē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ja skolēni rudenī atgriezīsies skolās, tad arī Saeimas deputātiem vairs nav iemesla palikt mājās pie datoriem un strādāt attālināti. Saeimas prezidijs sācis vērtēt iespēju visiem parlamentāriešiem atsākt darbu klātienē.

Saeima darbu rudens sesijā sāks otrajā septembrī. Kā tas notiks – attālināti vai klātienē, sācis vērtēt Saeimas prezidijs un frakciju padome. Lēmums vēl nav pieņemts, un papildus tiks lūgts arī juristu viedoklis.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) pauda: "Deputātiem, kuri ir dažāda gadagājuma, ir jānodrošina epidemioloģiski droša vide. Atšķirībā no citiem darba kolektīviem vēlētāji ir devuši deputātiem savu deleģējumu, tāpēc lūgsim atzinumu."

Cik deputāti vakcinējušies pret Covid-19, Saeimas priekšsēdētāja nezina. Tomēr tiks meklēts risinājums, lai visi parlamentārieši var atkal atgriezties sēžu zālē.

Iespējas organizēt Saeimas sēdes klātienē vēl apspriedīs ar juristiem
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Lai varētu strādāt klātienē, Saeima lūgs valdību palielināt maksimāli iespējamo cilvēku skaitu telpā līdz 150. Savukārt rēķinoties, ka ne visi deputāti būs vakcinējušies pret Covid-19, būs jānoskaidro, vai prasība pirms sēdēm parādīt negatīva testa rezultātu nebūs iemesls deputātam vērsties tiesā, norādīja Saeimas prezidija pārstāvis Andrejs Klementjevs ("Saskaņa").

"Galvenais mums izvairīties no tālākiem riskiem, lai mūsu lēmumus neapstrīdētu Satversmes tiesā. Jautāsim viedokli autoritātēm Satversmes tiesībās, jo Satversme garantē deputātiem iespēju strādāt, balsot, pieņemt lēmumus, un vai tas, ka mēs šajos īpašajos apstākļos nedodam deputātam iespēju brīvi ieiet zālē un pieprasām vēl kādu papildu dokumentu, nav deputāta tiesību pārkāpums? Tāpēc mēs vēl spriedīsim ar Saeimas Juridisko biroju, Tieslietu ministriju un citiem ekspertiem," viņš sacīja.

Klementjevs Latvijas Televīzijai sacīja, ka viens no variantiem varētu būt – deputātiem, kuriem nav Covid-19 sertifikātu, ļaut strādāt zālē, uzrādot negatīvu testu. Viņš arī  uzsvēra, ka piespiest cilvēkus vakcinēties nevar.

"Skaidrs, ka visi grib strādāt klātienē. Ja mēs nevaram piespiest vakcinēties savus deputātus, tad kā piespiedīsim vakcinēties citus?" viņš teica.

Taču jau šonedēļ Saeima sanāks uz attālinātu ārkārtas sēdi, lai lemtu par vairākiem likumprojektiem Covid-19 ierobežošanai, tajā skaitā obligātās vakcinēšanās noteikšanu vairāku profesiju pārstāvjiem.

Savukārt Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") pirmdienas rītā intervijā Latvijas Radio norādīja, ka Saeimā ir daži deputāti, kuri nepotējas politisku mērķu dēļ.

"Ir kolēģi, kuri, atļaušos teikt, manuprāt, vairāk politisku iemeslu dēļ nevakcinējas, jo Saeimas vēlēšanas tuvojas, un acīmredzot ir politiķi, kuriem katrs līdzeklis vēlētāju balsu makšķerēšanā ir labs, izmanto šo situāciju un popularizē nevakcināciju kā tādu politisku mērķi," sprieda Lībiņa-Egnere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti