Saeima galīgajā lasījumā lems par pensiju indeksāciju

Saeimas ārkārtas sēdē otrdien skatīs likumprojektu par pensiju indeksāciju tā galīgajā lasījumā. Grozījumi jāveic likumā „Par valsts pensijām” un astoņos pavadošajos likumprojektos, kas paredz šī gada 1.septembrī indeksēt pensijas, kas nepārsniedz 200 latus.

Kā ziņots, Saeimas 20.jūnija sēdē atbalstīta iecere šogad septembrī indeksēt pensijas politiski represētajiem un tās pensijas, kas nepārsniedz 200 latus.

Latvijā 16 517 pensionāru saņem politiski represētajām personām domātas pensijas, kuru vidējais apmērs ir 243 lati.

Ja atbalstu galīgajā lasījumā gūs Labklājības ministrijas virzītais variants, par ko iepriekš kompromiss panākts Senioru konsultatīvajā padomē par pensijas līdz 200 latiem pārskatīšanu šogad, vecuma pensijas pieaugs vidēji par 5,58 latiem, bet invaliditātes pensijas – par 3,79 latiem. Šāda indeksācija šā gada budžetā papildus prasīs 10,2 miljonus latu, bet 2014.gadā – 30,1 miljonu latu.

Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvis Andris Siliņš sarunā ar Latvijas Radio atklāj, ka federācija nav apmierināta ar gala lēmumu:

„Nu, protams, ka nav apmierināti, jo faktiski diezgan liela daļa - apmēram 5 % pensionāru, kas ir tā sabiedrības daļa, kas ir ar vislielākajiem darba stāžiem, kas ir ilgi turpinājuši strādāt pat pēc pensijas vecuma sasniegšanas, lai nopelnītu pensiju, kas ir drusku lielāka par iztikas minimumu, ir pamatoti noraizējušies, ka pensijas tikai līdz 200 latiem tiek indeksētas.”

Kopumā Saeimas ārkārtas sesijas sēdes darba kārtībā iekļauts 41 jautājums.

Saeimas kārtības rullis noteic, ka Saeima sesiju starplaikā var sasaukt ārkārtas sesijas. Saeimas ārkārtas sesiju vai ārkārtas sēdi sasauc Prezidijs pēc sava ierosinājuma, kā arī pēc Valsts prezidenta, Ministru prezidenta vai ne mazāk kā vienas trešdaļas Saeimas deputātu prasības.

Saeima ir lēmusi slēgt 2013.gada pavasara sesiju šī gada 25.jūnijā un sākt rudens sesiju 2013.gada 3.septembrī. Saeimas sesiju starplaikā turpinās darbs parlamenta komisijās un notiek protokolārās tikšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt