Saeima atkārtoti uzdod valdībai vērtēt prasību bērniem sākumskolā lietot sejas maskas 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saeima ceturtdien, 4. martā, atkārtoti uzdeva valdībai vērtēt prasību 1.–4.klašu skolēniem mācību laikā lietot mutes un deguna aizsegus.

Ar Saeimas lēmumu valdībai plānots uzdot atkārtoti izvērtēt, vai epidemioloģiskā situācija kopš 12. janvāra, kad jaunāko klašu skolēniem atstāta spēkā iepriekš noteiktā prasība par mutes un deguna aizsega lietošanu mācību procesa laikā un ārpus tā, nav mainījusies un vai šī prasība izglītojamiem 1.–4.klasē nebūtu atceļama.  

Lēmuma projektu sagatavojusi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, ņemot vērā Saeimā vēlreiz iesniegto kolektīvo iesniegumu “Ļausim bērniem skolā brīvi elpot”, ko parakstījuši 10 129 pilsoņi. 

Iniciatīvas autori iesniegumā atzīmējuši, ka atkārtoti aicina pārskatīt prasību par obligātu masku valkāšanu jaunākajās klasēs, ņemot vērā, ka Ministru kabinets iepriekš lēmis atstāt spēkā savu līdzšinējo lēmumu par sejas masku lietošanu sākumskolā.  

25. janvārī, atsākoties mācību procesam klātienē, gan pedagogiem, gan bērniem no 1. klases mācību stundu laikā un ārpus tām jālieto sejas maskas. 

Iepriekš Veselības ministrijā informēja, ka līdzīgi nosacījumi lietot sejas maskas skolās bērniem no 6 gadu vecuma ir ieviesti arī, piemēram, Luksemburgā, Ungārijā, Čehijā, Bulgārijā, bet Maltā un Grieķijā ir pienākums lietot sejas maskas no 4 gadu vecuma. 

Savukārt iniciatīvas virzītāji uzskata, ka atsaukties uz citu valstu pieredzi šajā jautājuma nav nepieciešams, bet gan vajadzīgs izvērtēt ilgtermiņa ietekmi uz bērna veselību. Tāpat valdība aicināta izvērtēt masku nepieciešamību skolēniem, balstoties uz pašreizējo epidemioloģisko situāciju, jo kopš lēmuma pieņemšanas "daudz kas ir mainījies".

KONTEKSTS:

Visi skolēni patlaban mācās attālināti. 7.–12. klašu skolēniem mācības attālināti notiek kopš rudens brīvlaika, 5.–6. klašu skolēniem – kopš 7. decembra, bet 1.–4. klašu skolēniem – kopš 25. janvāra. 

Ministru kabinets sēdē otrdien, 16. februārī, konceptuāli vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Proti, teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkst mācības notikt klātienē. 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ir tā iestāde, kas reizi nedēļā – trešdienā – pasaka, kurās pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstības līmeni skolas  jaunajā nedēļā drīkstēs mācīt bērnus klātienē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti