Saeimā atkārtoti iesniedz koncepcijas par sabiedrisko mediju apvienošanu un finansējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) atkārtoti Saeimā iesniegusi koncepcijas par sabiedrisko mediju apvienošanu un par finansēšanas modeli.

Saeimā atkārtoti iesniedz koncepcijas par sabiedrisko mediju apvienošanu un finansējumu
00:00 / 02:23
Lejuplādēt

Piektdien, 25. novembrī, konferencē "Kāda ir sabiedriskā medija loma kvalitatīvas informatīvās telpas veidošanā?" tikās nozares eksperti, kas, runājot par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas nākotni, vairākkārtīgi pieminēja abu raidorganizāciju apvienošanās plānus.

"SEPLP iesniedza gan apvienošanās koncepciju, gan arī sabiedrisko mediju finansējuma modeļu koncepciju. Kopš iesniegšanas vismaz publiski nekādu refleksiju no likumdevēja nav bijis. Mēs esam tajā stadijā, kur bijām 6. februārī. Acīmredzami ir jādomā, ko darīt tālāk," sacīja Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Priede.

Priede arī norādīja, ka abu mediju – Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas – gaidāmā apvienošana un finansējuma problēmas, ko runātāji foruma sākumā izcēla citu tematu vidū, ir neatliekamās prioritātes, ar kurām jātiek skaidrībā pēc iespējas ātrāk.

Konferencē gan izskanēja, ka Latvijas Televīzija un Latvijas Radio kā viens sabiedriskais medijs darbu varētu sākt 2024. gada sākumā, taču "zaļā gaisma" no politiķu puses šim jau ilgāku laiku apspriestajam tematam joprojām nav dota. Tieši konferences dienā SEPLP atkārtoti iesniedza abas koncepcijas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kuras pārraudzībā ir sabiedrisko mediju joma.

"Šis gads, visi Ukrainas notikumi un citi izaicinājumi mediju telpā ir stiprinājuši pārliecību padomei, ka pēc iespējas ātrāk jāvirzās uz riekšu ar vienotā medija izveidošanu. Un šajā gadījumā runa ir par vienu juridisko personu ar vienu valdi, kas varētu ātrāk  un efektīvāk virzīties uz priekšu ar konkrētiem jautājumiem par infrastruktūru, par iespējamām strukturālām izmaiņām. Esam saņēmuši virkni atzinumu no ministrijām, no Finanšu ministrijas, no Kultūras ministrijas," pastāstīja SEPLP vadītājs Jānis Siksnis.

Iepriekšējā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, kas pirmo sabiedrisko mediju apvienošanās koncepcijas versiju no SEPLP saņēma 6. februārī, to tālāk nevirzīja.

Jaunais komisijas vadītājs Didzis Šmits ("Apvienotais saraksts"), kurš amatā stājās pirms divām dienām, piektdien uz telefona zvaniem neatbildēja un atsūtīja ziņu, ka ar koncepciju vēl neesot iepazinies.

SEPLP cer, ka Latvijas Televīzija un Latvijas Radio kā viens sabiedriskais medijs darbu varētu sākt 2024.gada februārī vai martā.

Siksnis arī sacīja, ka sākotnēji vienotais sabiedriskais medijs darbu turpinās esošajās ēkās un infrastruktūrā. Apvienotā medija valdes pirmie uzdevumi būs iestādes reorganizācija.

Tāpat Siksnis uzsvēra, ka patlaban sabiedriskie mediji strādā labi, bet pati lielākā abu mediju problēma ir finansējums. Salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm sabiedrisko mediju finansējums Latvijā ir zem vidējā, un arī Baltijas valstu kontekstā Latvijas sabiedriskie mediji saņem vismazāk naudas.

KONTEKSTS:

SEPLP jau šogad februārī aicināja apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju 2024. gadā un mediju budžetu piesaistīt konkrētu nodokļu ieņēmumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti