Saeima atbalsta «zaļzemnieku» virzīto likumu Likteņdārza attīstībai

Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā - galīgajā lasījumā, vienam deputātam atturoties, bet pārējiem balsojot par, tika atbalstīts Likteņdārza likums.

Tas paredz Kokneses pašvaldībai piederošās Likteņdārza zemes nodošanu valsts īpašumā, kā arī valsts īpašumtiesību nodošanu Zemkopības ministrijas valdījumā. Tikmēr projekta attīstīšana arī turpmāk būs uzticēta tā līdzšinējiem īstenotājiem – Kokneses fondam.

Parlamentā informēja, ka zemes nodošana notiks sešu mēnešu laikā pēc likuma spēkā stāšanās. Likteņdārzu pārvalda nodibinājums "Kokneses fonds", kas pašlaik nomā zemi no Kokneses novada pašvaldības.

Saeimā norādīja, ka konsultācijās ar domi ir panākta vienošanās par zemes bezatlīdzības nodošanu valsts īpašumā. To iepriekš par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputātiem esot apliecinājuši gan fonda, gan Kokneses novada domes pārstāvji.

Likumprojekts regulē arī jautājumu par finansējumu. Likumprojekta autori uzsvēruši, ka tas ir īpaši būtiski, ņemot vērā finansējuma piesaistes modeli - Likteņdārzs veidots par sabiedrības ziedotajiem līdzekļiem. Arī turpmāk tiks nodrošināts līdzšinējais finansēšanas mehānisms.

Likumprojektā noteikts, ka Likteņdārza apsaimniekošanai, attīstīšanai un uzturēšanai var izmantot fizisko un juridisko personu, tostarp publisko un privāto kapiltālsabiedrību ziedojumus. Vienlaikus paredzētas iespējas Likteņdārza saglabāšanas, attīstīšanas un uzturēšanas finansēšanā iesaistīties arī valstij un pašvaldībām.

Nacionālās apvienības politiķis, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš iepriekš skaidroja, ka īpaša likuma pieņemšana nepieciešama, lai sakārtotu vairākus juridiskus jautājumus - jāsakārto tas, ka īpašums pašlaik pieder dažādām juridiskām personām. 

Likumprojekta virzīšanu ierosinājusi Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un atbalstījušas arī pārējās valdošās koalīcijas partijas - "Vienotība" un Nacionālā apvienība.

KONTEKSTS:

Likteņdārzs ir vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienota vides arhitektūra un Kokneses pussalas daba. Dārzu veido ābeļu aleja, ziedotāju vārdu veidotais bruģakmeņu ceļš, kas ved uz ozolu sardzes ieskautu amfiteātri, un citi objekti. No skatu terases paveras skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu. Likteņdārzs paredzēts kā vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan domājot par rītdienu, norādījuši dārza veidotāji.

Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005.gada vada bezpeļņas organizācija "Kokneses fonds", ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti