Saeima atbalsta Melnkalnes pievienošanos NATO

Saeima ceturtdien, 6.oktobrī, atbalstīja Melnkalnes pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam, tādējādi galīgajā lasījumā atbalstot protokola ratificēšanu jeb Melnkalnes pievienošanos NATO.

Lēmumu par uzaicinājumu Melnkalnei uzsākt pievienošanās sarunas NATO valstu ārlietu ministri pieņēma 2015.gada 2.decembrī, savukārt pievienošanās protokolu parakstīja šī gada 19.maijā. Līdz ar protokola parakstīšanu ir uzsākts ratifikācijas process, kurā katra NATO dalībvalsts apstiprina pievienošanās protokolu.

Pēc dokumenta ratificēšanas visās alianses valstīs sāks Ziemeļatlantijas līguma ratifikācijas procesu Melnkalnē, kura par NATO dalībvalsti kļūs pēc ratifikācijas raksta iesniegšanas glabāšanai Ziemeļatlantijas līguma depozitārijā - ASV departamentā.

Jau ziņots, ka no Balkānu reģiona Melnkalne varētu būt trešā valsts, kas pievienosies aliansei. To jau ir izdarījušas Albānija un Horvātija.

Pirms iestāšanās NATO Melnkalnei jāizpilda virkne uzdevumu - kā ikvienai valstij, kas vēlas iestāties NATO, tajā skaitā jāstiprina aizsardzība, jāapkaro korupcija un jāveic daudzas citas reformas.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti