Saeima atbalsta izmaiņas Privatizācijas aģentūras darbībā

Saeima ceturtdien, 6. jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstīja vairākus likumprojektus, ar kuriem deleģēs Ministru kabineta noteikumu izstrādi par potenciālām izmaiņām valsts AS “Privatizācijas aģentūra” darbībā, informēja Saeimā.

Likums turpmāk regulēs tikai valsts īpašumu privatizācijas kārtību un attiecīgi valsts īpašumu privatizācijas institūcijas tiesības, pienākumus un finansēšanas kārtību, nevis Privatizācijas aģentūras kā valsts akciju sabiedrības darbību un pārvaldību.

Ekonomikas ministrijai līdz 30. novembrim jāizstrādā Ministru kabineta noteikumi, kas precizētu turpmāko Privatizācijas aģentūras darbības virzienu, domājot par iestādes optimizāciju.  

“Laika gaitā Privatizācijas aģentūras veiktās funkcijas ir mainījušās – valsts īpašuma objektu privatizācijas procesu organizēšana un veikšana vairs nav vienīgais tai uzdotais uzdevums. Šobrīd aģentūra veic arī citas funkcijas, piemēram, dzīvokļu īpašumu un valsts kapitāla daļu atsavināšanu, zemes izpirkuma līgumu administrēšanu. Ņemot vērā, ka privatizācijas process tuvojas noslēguma stadijai un aktīvo sertifikātu skaits mērāms ap 2,5 procentiem, ir būtiski aģentūras darbībā veikt izmaiņas, kas ļautu optimizēt izmaksas,” paziņojumā medijiem skaidro par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs ("KPV LV").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti