Saeimā atbalsta grozījumus likumos e-lietas ieviešanai

Ceturtdien, 11. novembrī, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Civilprocesa likumā un Administratīvā procesa likumā, lai nodrošinātu e-lietas jeb elektronizētu tiesvedības procesu pakāpenisku ieviešanu civilprocesā un administratīvajā procesā.

Tieslietu ministrijā informēja, ka sagatavošanās darbus e-lietas ieviešanai plānots noslēgt šā gada 1. decembrī, kad tiesas pakāpeniski nodrošinās lietu ieviešanu elektroniskā vidē gan civilprocesā, gan administratīvajā procesā, gan kriminālprocesā. Tāpat no 1. decembra tiks nodrošināta informācijas apmaiņa elektroniskā vidē starp tiesām, prokuratūru, nolēmumu izpildes iestādēm, procesa dalībniekiem un citām ar tiesvedību saistītu iestāžu informācijas sistēmām.

Īstenojot e-lietas programmas pirmo posmu, izstrādājot e-lietas koplietošanas platformu un veicot informācijas sistēmu papildinājumus, ir sagatavota nepieciešamā tehniskā infrastruktūra, lai uzsāktu tiesu darbības digitalizācijas iniciatīvu, kā arī notikuši pamatbāzes e-lietas izveides darbi – visās tiesās veikts datu tīkla audits; veikta tehniskā nodrošinājuma būtiska papildināšana.

Tāpat Tieslietu ministrija kopā ar Tiesu administrāciju turpinās nodrošināt tiesnešu un tiesu darbinieku apmācības ar e-lietu, aktīvi tiesām rīkojot e-lietas ieviešanas vebinārus, kā arī Tiesu administrācija veiks nepieciešamos informāciju tehnoloģiju uzlabojumus e-lietas kvalitatīvai darbībai. 

Elektronizēta tiesvedības procesa ieviešanai kriminālprocesā nepieciešamie Kriminālprocesa likuma grozījumi stājušies spēkā jau 2. novembrī.

Tiesu darba pāreja uz darbu pilnībā digitālā formātā notiks pakāpeniski līdz 2023. gada 1. decembrim. 

KONTEKSTS:

E-lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pakāpenisku pāreju uz elektronisku izmeklēšanas, tiesvedības un nolēmumu izpildes procesu. Tieslietu padome iepriekš paziņojumā medijiem norādījusi, ka atbalsta e-lietas pakāpenisku ieviešanu, bet prasa arī skaidru rīcības plānu un tiesu iesaisti šajā procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt