Saeima ārkārtas sēdē spriedīs par bēgļu uzņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) rosina ceturtdien sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai izskatītu lēmumprojektu par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem reģioniem. Sēde notiks ceturtdien, 9.jūlijā, plkst.10, liecina Saeimas darba kārtība.

Šo iniciatīvu atbalstīja 45 deputāti no opozīcijas frakcijām - LRA, "Saskaņas" un „No sirds Latvijai” -, kā arī Nacionālās apvienības.

Saeimas lēmumprojekts paredz uzdot Ministru kabinetam līdz šā gada 13.jūlijam sagatavot un iesniegt Saeimai detalizētu ziņojumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem, rīcības plānu bēgļu izmitināšanai un integrācijai Latvijas sabiedrībā, kā arī pamatot finansiālās izmaksas un sniegt skaidrojumu, no kādiem valsts budžeta līdzekļiem tiks segtas bēgļu izmitināšanas un integrācijas izmaksas trīs gadu periodā.

LRA norāda, ka lēmumprojekts paredz līdz 2015.gada 14.jūlijam sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, kurā premjerei būtu jāsniedz ziņojums par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem.

„Līdz pat šim brīdim mums neviens no valdības nav paskaidrojis, kā un pēc kādiem kritērijiem šie cilvēki tiks izvērtēti, domājot par islāma ekstrēmistu draudiem; kur un par kādiem līdzekļiem viņi tiks izmitināti un baroti. Un galu galā - kā valdība viņus plāno integrēt Latvijas sabiedrībā? Šos jautājumus tad arī lūgsim skaidrot valdībai un Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai,” norāda LRA frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Ziņots, ka Latvijas valdība jūlija sākumā vienojās divu gadu laikā uzņemt 250 patvēruma meklētājus.

Līdz tam Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāji vienojās, ka nākamajos gados Eiropas valstīs būs jāuzņem 60 000 bēgļu. No tiem 40 000 cilvēku jau ir nonākuši Grieķijā un Itālijā, un vēl 20 000 bēgļu Eiropa uzņems no nometnēm, kuras atrodas ārpus ES.

Taču ES līderi nevienojās par konkrētiem skaitļiem, cik bēgļu kurai valstij būtu jāuzņem. Līdz jūlija beigām par jau konkrētām tā saucamajām kvotām katrai valstij būs jāvienojas ES valstu iekšlietu ministriem.

Savukārt iepriekš tika apspriesta iecere par obligātajām bēgļu kvotām, paredzot, ka Latvijai būtu jāuzņem 737 bēgļi, Lietuvai – 710, bet Igaunijai - pat 1064. Virkne valstu, tostarp Latvijas valdība iebilda pret obligātajām bēgļu kvotām, uzsverot, ka bēgļi jāuzņem pēc brīvprātības principa.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti