Panorāma

VK grib plašākas pilnvaras izšķērdēto līdzekļu atgūšanai

Panorāma

Patvēruma meklētājiem grib ļaut strādāt agrāk

Saeima nosūta atbildi tiesai Aināra Dimanta lietā

Saeima arī atbildē tiesai norāda - lēmums par Dimanta atbrīvošanu no NEPLP bija politisks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lēmums bijis politisks, tomēr arī tāds esot tiesisks - tā Aināra Dimanta atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja amata vēstulē Administratīvajai rajona tiesai skaidro Saeima.

Jau vēstīts, ka Dimanta atlaišanu no NEPLP vadītāja amata Saeima atbalstīja ārkārtas sēdē jūlija sākumā. Jau pirms balsojuma Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Inese Laizāne (Nacionālā apvienība) norādīja, ka šis nav administratīvs akts, kas pakļaujas administratīvam procesam, bet gan politisks lēmums. Pārējie NEPLP locekļi amatus saglabāja.

Dimants lēmumu apstrīdēja tiesā, un tiesa prasību pieņēma izskatīšanai. Nupat Saeima nosūtījusi Administratīvajai rajona tiesai savu skaidrojumu, kurā Dimanta pieteikumu aicina noraidīt. Savā paskaidrojumā Saeima atzīst, ka lēmums bijis politisks, tomēr arī tāds esot tiesisks. Neoficiāli zināms, ka par atbildes formulējumu pagājušajā nedēļā bijušas garas diskusijas un strīdi.

Bijis grūti vienoties gan par to, vai atlaišanu formulēt kā administratīvu aktu vai kā politisku lēmumu. Diskusijas raisījis arī jautājums, kurš vēstuli tiesai parakstīs. Nolemts, ka to darīs Saeimas priekšsēdētāja.

"Saeima ir atbildējusi tiesai noteiktajos datumos, bet jautāt ,kāda ir atbilde, es patiešām nezinu vai, lai neietekmētu, lai tas neizskatītos pēc tiesas ietekmēšanas.. izklāstu.. jebkurā gadījumā komisija no savas puses sniedza Saeimas prezidijam dokumentāciju, protokolus un ierakstus, kā tas notika," teica Laizāne.

Sākotnēji Saeimā nevēlējās Latvijas Televīzijai atklāt šīs vēstules saturu, sūtot no viena iesaistītā pie cita.

Tomēr vēlāk Saeimā atklāja vēstules saturu. Tajā norādīts, ka likumā noteiktā novērtēšana var ietvert arī zināmus politiskus, Saeimas deputātu vairākuma vērtībās balstītus apsvērumus par to, vai padomes loceklim ir laba reputācija. Atbrīvojot Dimantu no NEPLP vadītāja amata, Saeimas deputātu vairākumus uzskatījis, ka Valsts kontroles konstatētie pārkāpumi bijuši būtiski.

Jau ziņots, ka Dimanta ieskatā - Saeima pārkāpusi vairākas procesuālās tiesību normas, jo padome ir neatkarīga institūcija, kuru nedrīkst pakļaut politiskam spiedienam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti