Sadaļas Sadaļas

Saeima apstiprina Ilzi Bāderi par Valsts kontroles padomes locekli

Saeima ceturtdien, 13. maijā, apstiprināja Ilzi Bāderi Valsts kontroles (VK) padomē.

Par Bāderes apstiprināšanu amatā balsoja 81 deputāts. 

Bādere amatā VK padomē apstiprināta uz četru gadu termiņu.

Ilze Bādere darbu VK uzsāka 2010. gadā kā valsts revidente, 2012. gadā kļūstot par vecāko valsts revidenti, bet kopš 2015. gada ir Revīzijas un metodoloģijas departamenta Pirmā sektora vadītāja. 

Bāderes galvenie pienākumi ir revīziju uzraudzība, revīziju izpildei nepieciešamās metodoloģijas izstrāde un aktualizēšana, apmācības procesa un pieredzes apmaiņas nodrošināšana VK darbiniekiem par revīziju jautājumiem. 

Bādere piedalījusies arī dažādos starptautiskos projektos, nodrošinot metodisko materiālu izstrādi un vadot apmācības Kirgizstānas, Ukrainas, Moldovas, Gruzijas, Serbijas un Vjetnamas augstākajās revīzijas iestādēs. Pildot VK sektora vadītāja pienākumus, Bādere sevi ir apliecinājusi kā profesionālu, augsta līmeņa speciālisti. 

KONTEKSTS:

Jaunus padomes locekļus vajadzēja izraudzīties tādēļ, ka 2021. gada pirmajā pusgadā pēc otrā pilnvaru termiņa beigām būs vakantas divas VK padomes locekļu amata vietas.

Padomes locekļus izraudzījās VK padomes locekļu amata pretendentu atlases komisija, kuras sastāvā ir VK padome un neatkarīgi novērotāji – biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” vadītāja Inese Tauriņa un projektu vadītāja Agnija Birule, kā arī VK Sabiedriskās padomes priekšsēdētāja Iveta Reinholde.

Pretendentu atlase notika trijās kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēja pretendentu atbilstību prasībām un iesniegtos rakstiskos redzējumus par VK darba prioritātēm turpmākajos četros gados. Otrajā kārtā izvirzītie pretendenti konkursa komisijai prezentēja savu redzējumu par VK darba prioritātēm turpmākajos četros gados, skaidroja savu motivāciju strādāt amatā un atbildēja uz komisijas jautājumiem. Trešajā kārtā tika vērtētas pretendentu vadības kompetences un reputācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt