Saeima apstiprina deputātes pilnvaras Kristai Baumanei

Saeima ceturtdien, 11. jūnijā, apstiprināja 13. Saeimas deputātes pilnvaras Kristai Baumanei (“Attīstībai/Par!”).

Izmaiņas Saeimas sastāvā veiktas tādēļ, ka deputāts Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”) nolicis 13. Saeimas deputāta mandātu, jo startē Rīgas domes vēlēšanās.

Pirms balsojuma par mandāta apstiprināšanu Krista Baumane Saeimas sēdē deva svinīgo solījumu, ko apliecināja ar savu parakstu. Svinīgajā solījumā deputāts apņemas būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

Tāpat deputāts apņemas aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti un savus deputāta pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas, kā arī ievērot mūsu valsts Satversmi un likumus.

 

"Man ir padziļināta interese un pieredze vides aizsardzības, starptautiskās politikas, cilvēktiesību un sabiedrības iesaistes jautājumos, tāpēc ceru ar šīm tēmām strādāt arī Saeimā. Vides tēma ir īpaši aktuāla pēdējos gados, kad gan pētījumi, gan liecības dabā mums visapkārt skarbi parāda cilvēka nesaudzīgās rīcības sekas, sākot ar klimata pārmaiņām, beidzot ar dabas daudzveidības mazināšanos. Šīs Saeimas ietvaros mums ir iespēja beidzot vides aizsardzības jautājumiem veltīt pienācīgu uzmanību un politisku atbalstu. Arī cilvēktiesību jomā ir lietas, kas sen prasa politisku lēmumu, piemēram, Dzīvesbiedru likuma pieņemšana un Stambulas konvencijas ratifikācija. Priecāšos iestāties par vērtībām, kas svarīgas man personiski un mūsu apvienībai kopā, un vēlos ar savu pieredzi un izglītību veidot Latviju par mūsdienīgu, plaukstošu valsti, kur visi cilvēki jūtas labi,” par saviem plānotajiem darbiem Saeimā paziņojumā medijiem norādīja Krista Baumane.

Kristas Baumanes pēdējā darba vieta ir nodibinājums “Latvijas Dabas fonds”, pirmā - Ārlietu ministrija, bet ilglaicīgākā - domnīca “Providus”. Viņa ir strādājusi arī Valsts cilvēktiesību birojā un veidojusi sabiedriskās politikas portālu “Politika.lv”, informēja "Attīstībai/Par!". 

Īpaša Kristas Baumanes profesionālās un sabiedriskās darbības šķautne ir saistīta ar ēdienu - viņa jau 10 gadus raksta kulināro blogu, kā ārštata autore dzīvesstila žurnālos publicē receptes un rakstus par kulinārām tēmām, darbojusies Āgenskalna tirgū ar sabiedrības iesaistes projektiem un vadījusi televīzijas raidījumu par bioloģisko lauksaimniecību. Krista Baumane ir studējusi uzņēmējdarbības vadību un diplomātiju Starptautiskajā universitātē Ženēvā un politikas zinātni Latvijas Universitātē, informēja "Attīstībai/Par!".

KONTEKSTS:

Apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) kopīgā saraksta līderi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs Rīgas mēra amata kandidāts, Saeimas deputāts Staķis, "Progresīvo" Rīgas nodaļas vadītājs Mārtiņš Kossovičs, kā arī līdzšinējie domes deputāti Anete Jēkabsone-Žogota un Viesturs Zeps.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti