Saeima aizliedz bērniem piedalīties Krievijas rīkotās militārās nometnēs

Saeimā ceturtdien, 3.maijā, atbalstīja aizliegumu bērniem piedalīties Krievijas rīkotās militāra rakstura nometnēs.

ĪSUMĀ:

  • Priekšlikumu iekļaut Bērnu tiesību likumā aizliegumu piedalīties Krievijas militārajās nometnēs iesniedza deputāts Kārlis Seržants (ZZS).
  • AM un IZM iebilda, jo šobrīd izstrādā detalizētāku aizliegumu iekļaušanai Drošības likumā.
  • Drošības policija: Šādas nometnes ir problēma.
  • Deputāti nevēlējās kavēties, jo tuvojas vasara.

Šādu priekšlikumu uz trešo lasījumu Bērnu tiesību aizsardzības likumā iesniedza Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāts Kārlis Seržants. Aizsardzības (AM) un Izglītības ministriju (IZM) pārstāvji norādīja, ka šobrīd notiek darbs pie šādu grozījumu iestrādāšanas Nacionālās drošības likumā, taču deputāti nevēlējās kavēties.  

Seržanta priekšlikums grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā paredz, ka bērnu aizliegts iesaistīt ārvalsts organizētās militāra rakstura aktivitātēs, ja vien pasākums nenotiek Eiropas Savienības, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas vai NATO dalībvalstī, vai arī Austrālijā, Brazīlijā vai Jaunzēlandē.

Drošības policija iepriekš norādījusi, ka Latvijas bērnu dalība nometnēs Krievijā ir aktuāla problēma. Nometnēs notiekot bērnu ideoloģiska ietekmēšana, paužot tiem vēstījumus, kas atbilst Krievijas interesēm.

Pret grozījumiem bija vairākas iebildes. Aizsardzības un Izglītības un zinātnes ministriju pārstāvji stāstīja, ka jau šobrīd strādā pie līdzīga aizlieguma Nacionālās drošības likumā.

Tāpat deputāts Ringolds Balodis (Nacionālā apvienība) iepriekš norādīja, ka Krievija likumu varēšot apiet, rīkojot nometnes citas valsts teritorijā.

KONTEKSTS:

Vairākus iepriekšējos gadus Latvijas skolnieku dalībai mācībās "Sojuz" bijusi pievērsta uzmanība arī Latvijā. Uz šo nometni aicina 14 līdz 17 gadus vecus pusaudžus no valstīm, kas kādreiz bija PSRS sastāvā. Starp nometnes mērķiem ir "jauniešu apvienošana pēc padomju cilvēku internacionālās draudzības piemēra", Eirāzijas savienības propaganda un Krievijas pozitīva tēla veidošana starp tās kaimiņvalstīm. Iespējams, tieši šī ir būtiskākā daļa, kas saskan ar Krievijas "maigās varas" īstenošanas principiem, savulaik vēstīja raidījums "De Facto".

Par skolēnu dalību šajā nometnē savulaik ziņoja arī Drošības policija savā ikgadējā pārskatā, un jauniešu dalība militarizētajās nometnēs tika raksturota kā valsti apdraudošs fakts. DP tika atklājusi, ka jauniešiem no Latvijas tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā, un to programmās tiek iekļauti Krievijas armijas paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku ietekmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti