Saeima aicina skolās pakāpeniski ieviest aizsardzības mācību

Saeimas deputāti ceturtdien, 7.jūnijā, atbalstīja lēmuma projektu "Par valsts aizsardzības mācības iekļaušanu valsts vidējās izglītības standartā", informēja parlamentā.

Saeima aicina Ministru kabinetu valsts aizsardzības mācību kā obligātu mācību priekšmetu pakāpeniski iekļaut valsts vispārējās vidējās un valsts profesionālās izglītības standartā noteiktajā izglītības saturā. 

Lēmumā aicināts no 2018./2019.mācību gada piedāvāt kā pilotprojektu izglītības iestādēs apgūt valsts aizsardzības mācību, no 2020. līdz 2024.gadam - kā obligāti piedāvājamās izvēles priekšmetu, savukārt no 2024.gada iekļaut izglītības saturā kā obligātu mācību priekšmetu. 

Saeima lēmumu pieņēmusi, paužot atbalstu virzībai uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu un ņemot vērā valsts aizsardzības prasmju attīstīšanas nepieciešamību. Tāpat parlaments lēmumā uzsver pilsoniskās apziņas veidošanas un patriotiskās audzināšanas nozīmīgumu jaunās paaudzes izglītošanas procesā. 

Aizsardzības ministrs Raimonds BergmanisIna Strazdiņa
  "Militārās zinības būs tikai viena neliela daļa no mācībām skolās. Valstiskā piederība, patriotisms, fiziskā sagatavotība, izpratne par aizsardzības un drošības jautājumiem būs lietas, kas ikvienam bērnam noderēs turpmākajā dzīvē," pārliecināts aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

   

  KONTEKSTS:

  Nākamajā mācību gadā pilotprojektā 14 skolās paredzēts ieviest valsts aizsardzības mācību, un šo apmācību paredzēts īstenot divus gadus - 10.un 11.klasē, bet jau 2024.gadā tā vidusskolēniem pārtaps par obligātu mācību priekšmetu.

  Diskusijas par to, vai skolās nepieciešama īpaša valsts aizsardzības mācība, ilgušas vairākus gadus. Līdz šim šādas, bieži pašu skolu izstrādātas un savstarpēji atšķirīgas mācību programmas piedāvājušas 19 mācību iestādes.

  Tagad pilotprojektā iesaistītas tās skolas, kas kvalificējās četriem kritērijiem: skolā jau īstenota valsts aizsardzības mācība, skolai jābūt gatavai pakārtot mācību procesu valsts aizsardzības mācībai, jābūt atbilstošam mācībspēkam - jaunsargam-instruktoram ar atbilstošu kvalifikāciju, 2018.gada septembrī skolā būs ne mazāk kā 10 audzēkņi, kas izvēlēsies šo mācību.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti