Šadurskis varētu rosināt grozījumus, lai labāk uzraudzītu Latvijai nelojālos pedagogus un skolas

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") varētu rosināt izmaiņas likumos, kas ļautu labāk uzraudzīt Latvijai nelojālos pedagogus un mācību iestādes, šodien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Raidījums vēsta, ka viens no iemesliem šādu likumu grozījumu ierosināšanai ir gadījumi ar privātskolu "Innova" un pedagoģisko centru "Eksperiments", kas jau pirms četriem gadiem bija nonākuši Latvijas drošības institūciju redzeslokā.

Skolu ir dibinājis Broņislavs Zeļcermans, un viņa skola savulaik tika raksturota kā vietu, kur Latvijā tiek audzināta "jaunā krievu elite", vēsta raidījums.

Šobrīd Broņislavs Zeļcermans no amatiem skolā aizgājis. Viņa vietā stājies dēls Aleksandrs. Skolas adresē savu biedrību "Perom" reģistrējusi arī Margarita Dragile, kura ir aktīva 9.maija akciju rīkotāja.

Tieši šobrīd skolā notiek pārbaude, kuru veic Izglītības kvalitātes valsts dienests un divu nedēļu laikā sola to pabeigt, jo tā tiek veikta par kādu dienestā saņemtu sūdzību, kur kritizēts skolas darbs. Sūdzības un dienesta atklāti pārkāpumi bijuši arī iepriekš. Vai šoreiz pārkāpumi ir tik smagi, lai akreditāciju atteiktu, dienests nesaka, vēsta raidījums.

"To, ka ar šo skolu viss nav ideāli, droši vien liecina arī tas, ka izglītības programmas tika akreditētas nevis uz sešiem gadiem, kas ir maksimālais termiņš, bet uz diviem gadiem. Un to, ka šai skolai tika sniegti vairāki ekspertu ieteikumi par skolas darbības pilnveidi - tas arī ir skaidrs. Skola strādā atbilstoši Latvijas licencētai izglītības programmai. Visas papildus aktivitātes, kas ir saistītas ar šo skolu ne vienmēr ir mūsu dienesta redzeslokā. Un precīzāk teikt - mēs par to esam dzirdējuši vai zinām, bet tā nav mūsu kompetence un tā ir attiecīgi Drošības policijas kompetence," raidījumam stāstīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas un reģistru departamenta direktora vietnieks Ivans Jānis Mihailovs.

Šadurskis situāciju skolās esot vairākkārt pārrunājis ar Drošības policijas vadību un Izglītības kvalitātes valsts dienestu.

Visticamāk, būšot jāuzlabo likumi, lai labāk ļautu uzraudzīt skolās notiekošo. Kas tieši tiks mainīts, ministrs pagaidām nestāsta - idejas vēl tikai esot darba procesā.

"Latvijai nelojāls skolotājs, kura mērķis ir mūsu valsts graušana, tajā brīdī, kad inspektors ir klasē, pasniegs visu tieši tā, kā vajag. Bet ir instrumenti, lai saprastu, kas ir fasāde un acu aizmālēšana un kas ir reālā situācija skolā. Tāpēc būs vajadzīgi grozījumi," raidījumam atzina ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt