Panorāma

Panorāma

Panorāma

NA Rīgas mēra amatam izvirza B.Broku

K.Šadurskis: REA rektoru, visticamāk, apstiprinās

Šadurskis piedāvās valdībai apstiprināt Pālzovu par «SSE Riga» rektoru

Neskatoties uz to, ka “SSE Riga” ievēlētajam rektoram Andresam Pālzovam nav oficiāla dokumenta par latviešu valodas prasmi augstākajā līmenī, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) piedāvās valdībai apstiprināt viņu amatā.

Šadurskis Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina, ka iesniegs valdībai lēmuma projektu par Pālzova apstiprināšanu amatā, bet viņš gan nevar prognozēt, kāds būs valdības lēmums. 

“SSE Riga” iepriekš paziņojumā medijiem atzina, ka IZM likusi noprast, ka valodas dēļ rektoram Andersam Pālzovam varētu rasties problēmas ar apstiprināšanu amatā.

Bet Rīgas Ekonomikas augstskolas Absolventu asociācijas vadītājs Māris Simanovičs pirmdien, 30.janvārī, iesniedzis protesta vēstuli valsts augstākajā amatpersonām, protestējot per pret Rīgas Ekonomikas augstskolas rektora neapstiprināšanu amatā valsts valodas zināšanu dēļ.

Absolventi uzskata, ka konkurētspēja, ko absolventiem piedāvā skola, ir daudz svarīgāka par Andersa Pālzova latviešu valodas prasmi.  

Absolventu asociācijas vadītājs vēstuli iesniedza ne vien Izglītības un zinātnes ministrijā, bet arī Valsts prezidentam, premjeram un visām Saeimā pārstāvētajām partijām.

Pirmdien pēc partijas “Vienotība” frakcijas sēdes, kurā piedalījās arī izglītības ministrs, tās vadītājs Andris Piebalgs pauda, ka Šadurskis tomēr nodrošinās līdzšinējā rektora atkārtotu apstiprināšanu. Kā tas notiks, Piebalgs gan nekonkretizēja.  

Pālzovs vēlāk medijiem pauda, ka viņa “latviešu valodas zināšanas un izpratne par Latvijas politiku ir pietiekamas, lai saprastu, ka ''SSE Riga'' tiek izmantota kā līdzeklis politiskajā spēlē un tam nav nekāda sakara ar augstskolas rektora apstiprināšanu”.

Jau ziņots, ka jautājums par valodu augstskolā kļuva aktuāls, jo tieši valodas dēļ par Rīgas Juridiskās augstskolas rektoru nevarēja kļūt augstskolas Satversme sapulces ievēlētais Mels Kenijs. Kenijam nav rektora amata pienākumu pildīšanai nepieciešamā latviešu valodas prasmju līmeņa, līdz ar to viņu nevar virzīt apstiprināšanai amatā. Pagaidām par augstskolas rektora pienākumu izpildītāju iecelts Latvijas Universitātes prorektors un Rīgas Juridiskās augstskolas valdes priekšsēdētājs Jānis Ikstens.

Savukārt Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts pauda uzskatu, ka jāpārskata latviešu valodas zināšanas prasības augstskolu vadītājam.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) gan uzstāja, ka augstskolas rektoram jāzina latviešu valoda, jo “latviešu valoda nav ķēķa valoda”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti