1:1

1:1 Gundars Rēders : Guntis Ulmanis

1:1

1:1 Gundars Rēders : Dzintars Rasnačs

1:1 Gundars Rēders : Kārlis Šadurskis

Šadurskis: Pašvaldības rosina pārdalīt IIN lielākām algām pirmsskolas pedagogiem

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) uzdots līdz jūnija beigām rast risinājumu, kādā veidā tiks finansēts algu pieaugums pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem pedagogiem. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība"), atzīstot – pašvaldības trūkstošo finansējumu algu celšanai rosina rast, pārdalot iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) par labu vietvarām.

Jautāts, vai līdz ar pedagogu atalgojuma reformu uz algu pieaugumu var cerēt arī pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošie pedagogi, ministrs noteica: "No [šā gada] 1.septembra lielākas algas būs par to darba daļu, kas ir ar piecgadīgajiem un sešgadīgajiem. (..) Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijas funkcijā ir piecgadīgo un sešgadīgo izglītība. Par šo darba daļu arī 680 eiro par likmi."

Ministrs norādīja, ka IZM var rīkoties piešķirtā budžeta ietvaros – tie ir papildu deviņi miljoni šogad, un, cerams, 27 miljoni eiro nākamgad. Aptuveni tikpat daudz naudas IZM vajadzētu, lai varētu finansēt algu pieaugumu pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī profesionālās izglītības iestādēs un augstskolās strādājošajam mācību personālam. "Šīs naudas mums nav," noteica ministrs.

Taču līdz šā gada jūnija beigām IZM ar sociālajiem partneriem jāvienojas par to, kādā veidā notiks atalgojuma celšana pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem.

"Vai tā būs iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdale, ko ierosina pašvaldības? Nezinu, kāds būs valdības kopējais lēmums," teica izglītības un zinātnes ministrs, norādot, ka vēl viens risinājums ir, ka pašvaldības no valsts pārņem brīvpusdienu finansēšanu, bet tad IZM pilnībā apmaksātu visu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu algas.

Ministrs atzina, ka viņam radies iespaids, ka pašvaldības vairāk cer uz IIN pārdali. "Bet jebkurā gadījumā valdības rīcības plānā ir ierakstīts, ka šis lēmums ir jāpieņem līdz jūnija beigām un jāsāk realizēt no nākamā gada 1.janvāra," teica ministrs.

Šadurskis solīja, ka pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem no nākamā gada 1.janvāra būs lielākas algas. "To es noteikti varu solīt, jo valdības rīcības plāns ir dokuments, kas ir visiem saistošs."

Jau ziņots, ka IZM ir pabeigusi darbu pie pedagogu algu reformas un drīz to iesniegs skatīšanai Ministru kabinetā. Tikmēr Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) joprojām redz problēmas jaunajā modelī. 14 Pierīgas pašvaldību vadītāji parakstījuši atklātu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), aicinot pārskatīt skolotāju atalgojuma reformu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti