Dienas ziņas

Talsu orientēšanās klubs rīko starptautiskas sacensības

Dienas ziņas

Sākta pastiprināta Šengenas ārējo robežu kontrole

Ministrs: Jūrniecības augstskolas neapvienos ar RTU

Šadurskis: Jūrnieku skolas Latvijā neapvienos ar Rīgas Tehnisko universitāti

Jūrnieku skolas Latvijā tomēr netiks apvienotas ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), to pēc vizītes Liepājas Jūrniecības koledžā solīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība"). Viņš akcentēja jauno stūrmaņu, matrožu un kuģa kapteiņu izglītības nozīmi gan Latvijas tautsaimniecības, gan militārās aizsardzības kontekstā, par piemēru norādot uz Liepājas Jūrniecības koledžas vērienīgajiem attīstības plāniem.

Viens no izglītības ministra vizītes lielākajiem sarunu tematiem bija vairākkārt publiskajā telpā izskanējusī ideja par iespējamo Jūrniecības koledžas un Jūras akadēmijas apvienošanu ar Rīgas Tehnisko universitāti.

''Koledžā valda disciplīna, kārtība, un koledža gatavo reālus, labus darbspējīgus jūras virsniekus, ar visām karjeras iespējām. Mums nav neviena argumenta par to, ka būtu kaut kādā veidā jāmaina koledžas statuss, viņu pievienojot, sapludinot ar kaut ko,'' uzsvēra Šadurskis.

Attiecībā uz Latvijas Jūras akadēmijas savienošanu ar RTU, Šadurskis norādīja, ka savulaik abu augstskolu senāti šādu ideju bija apsprieduši, taču pērn akadēmijas vadība lēmumu mainīja, tāpēc arī šo augstskolu ''precības'' tuvākajā laikā nav gaidāmas.

Ministrs tomēr nenoliedz iespēju nākotnē ieviest jūrniecības augstskolu un RTU ciešāku sadarbību pētniecības jomā, iespējams, arī sapludinot dažas mācību programmas vai veidojot savstarpēju pasniedzēju pieredzes apmaiņas pasākumus.

Izglītības un zinātnes ministra vizītes ietvaros Liepājas Jūrniecības koledžas direktors ne tikai iepazīstināja ar tuvākajiem attīstības plāniem, bet arī akcentēja vairākas valsts mēroga problēmas jūrniecības augstskolu vidē Latvijā. Dažas no tām: augsti kvalificēta akadēmiskā personāla trūkums, strauja tehnoloģiju attīstība, kas prasa pastāvīgus lielus ieguldījumus, kā arī vienotas valsts programmas trūkums jūrniecības izglītības atbalstīšanai.

Liepājas Jūrniecības koledža ir viena no trim izglītības iestādēm valstī, kas studentiem piedāvā apgūt jūrnieka arodu tūlīt pēc 9.klases un arī pēc vidusskolas. Pārējās divas augstskolas atrodas Rīgā – tās ir Latvijas Jūras akadēmija un Novikontas Jūras koledža.

Šobrīd Liepājā kuģa mehāniķa, vadītāja un loģistikas speciālista profesiju  apgūst ap 1000 jauno speciālistu. Skolā tuvāko gadu laikā plānots attīstīt vairākus ambiciozus projektus. Viens no tiem - pētniecības centra ''Drošība uz ūdens'' izbūve pie Liepājas ezera, kurā koledžas studenti, pašvaldības policija un, iespējams, pat Nacionālie bruņotie spēki varēs trenēties īpašā baseinā, kas imitēs vētru, augstus viļņus un citus ekstremālus apstākļus.  Objekta cena būs 3,5 – 5 miljoni eiro.

''Tieši tuvāko gadu laikā būs trīs projekti, kuri jau reāli ir nostartējuši. Viens no tiem ir mūsu jaunās darbnīcas ar modernāko aprīkojumu tieši mehāniķu sagatavošanā,'' sacīja  Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis.

Vēstīts, ka Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) tiks likvidēta, un tās programmas pievienos Latvijas Universitātei un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai (JVLMA).

Gada sākumā Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra, ka Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizēšana būs signāls citām augstskolām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt