Panorāma

Šodien "Supernova 2023" fināls

Panorāma

Panorāma

Sadārdzinājums kavē rehabilitācijas centra pabeigšanu

Sadārdzinājums kavē vēža pacientu rehabilitācijas centra pabeigšanu

Sapnis jau gandrīz piepildīts! Tā par onkoloģisko pacientu rehabilitācijas centru Dignājas muižā saka tā veidotāji – atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Saņemtais valsts atbalsts – 200 000 eiro ir iztērēti, bet būvniecības izmaksu pieauguma dēļ pietrūkst salīdzinoši nedaudz, lai pabeigtu iekšdarbus un sāktu darbu. Tādēļ ikviens, kurš pats piedalījies atbalsta nometnēs vai pazīst kādu, kam tās nepieciešamas, aicināts ziedot.

Onkoloģiskā paciente Gunta Podziņa sacīja, ka saslimšana sagrieza kājām viņas pasauli. Bet nometne "Spēka avots", kurā satiekas vēža pacienti un viņu tuvinieki, pēc ārstēšanās devusi neticami daudz spēka. Izmainās pat tie, kas pirmās dienas vēl ir dusmīgi vai kautrīgi.

"Trešā, ceturtā, izmainās uz simts! Smaidīgs, pozitīvs. Man no visām nometnēm ir "WhatsApp" grupiņas. Viena otru uzmundrinām, atbalstām," stāstīja Podziņa.

Īpaši labi, ka tagad uz šādu nometni vēža slimniekam līdzi tiek arī atbalsta persona – tuvinieks vai draugs.

"Tas ir unikāli, ka var braukt līdzi, ka ir valsts apmaksāts viss un pat slimības lapa. Gan pacientam, gan tuviniekam.

Onkoloģijas pacienti, aizbraucot uz šīm nometnēm, smeļas enerģiju tālākai dzīvei. Smeļas informāciju, jo ārstiem jau nav laiks visu pastāstīt. Es iesaku visiem," teica onkoloģiskā paciente.

Pacientu organizācijas "Dzīvības koks" lielais sapnis ir pašiem savs rehabilitācijas centrs. Tas top Dignājā, bet būvniecības cenu lēciens norāvis stopkrānu brīdī, kad visam bija jābūt gatavam.

"Sīzifs akmeni uzcēla kalnā ātrāk nekā mēs ar Dignāju. Saeima piešķīra 200 000 eiro, bet notika tas, kas notika, un tas ietekmē pilnīgi visu," stāstīja pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" vadītāja Gunita Berķe.

Ēka ir uzbūvēta. Atlicis tikai mazliet.

"Mums ir terase, lievenis, iekārtošana, mēbeles. Uzskaitījums ir plašs.

Un mēs ļoti lūdzam mūs atbalstīt, lai šis sapnis piepildās. Jo tas centrs jau nav "Dzīvības kokam". Tas centrs ir visiem, kam nepieciešams pēc onkoloģiskas slimības atgūt dzīvi un to savu es," sacīja Berķe.

Visa informācija par iespējām atbalstīt centru rodama "dzīvībaskoka" mājas lapā internetā. Un tieši paši pacienti esot tie, kas šobrīd ziedo, cik nu katram iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti