Panorāma

Panorāma

Panorāma

KP pārbaudīs mobilo sakaru tarifu celšanu

«Sadales tīkla» bīstamā kļūda

«Sadales tīklu» elektriķu kļūmes dēļ Ādažos pa spici šļācas karsts ūdens

Karstā ūdens dēļ, kas vairākas dienas šļācies pa sešu metru dziļumā ieurbtu spici un bailēs par iespējamu ķīmisku avāriju netālu esošajā rūpnīcā, kāda ģimene Ādažos šajās dienās bija spiesta atstāt mājas un pārcelties uz drošāku vietu. Atbildīgie dienesti piesauca pat geizerus un citas Latvijai neraksturīgas lietas, kamēr pirmdien, 8.maijā, atrada vainīgo. Tie ir "Sadales tīklu" elektriķi, kuri sajaukuši slēguma shēmu.

Tāds ūdens kā dušā. Tvaiki uzvirmo mazajā dārza izlietnē, kad tiek ieslēgts motors sešus metrus dziļajai spicei. Spice nav jauna. Strazdu ielas iedzīvotājas Aīdas dārza zemē tā atrodas vismaz 25 gadus. 

"Līdz šim ūdens bija auksts, tagad leju kannās, lai atdzesētu, pirms leju uz redīsiem," stāstīja Ādažu Strazdu ielas nama iemītniece Aīda Kalniņa.

200 metru attālumā atrodas zivju konservu rūpnīca, kas reiz jau iekrāsojusi apkaimes grāvjus sarkanus. Tāpēc Parka ielas iedzīvotāja Edgars Bergholca ģimenei, kas mīt kaimiņmājā, radās bažas, vai augsnē nav nonākusi kāda ķīmiski aktīva viela. Arī svētdien atbraukušais Valsts vides dienesta (VVD) inspektors neko garantēt nevarēja.

"Teica, ka droši nav, būtu prātīgāk braukt projām. Mums ir divi mazi bērni! Ņēmām viņus un braucām pie draugiem uz Rīgu," stāstīja Ādažu Parka ielas iedzīvotājs Edgars Bergholcs.

VVD Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē pirmdien, 8. maijā, no rīta apstiprināja, ka analīzēm ņemtajā ūdenī ķīmisks piesārņojums nav atklāts.

Elektriķi uz vietas apgalvojuši, ka ar elektrību ūdenim nekāda sakara neesot. Taču viņu priekšniecība pēc neilga laika uzņēmās visu atbildību par notikušo. "Mūsu darbinieki bija pieļāvuši kļūdu," atzina "Sadales tīkls" Klientu vadības direktors Imants Krūmiņš.

Ziņu no Ādažu domes "Sadales tīklos" saņēmuši tikai šorīt. Pie vainas ir aprīļa beigās veiktā sadales pārveide un nekorekti pieslēgtais kabelis. 

"Šis elektro dzinējs darbojās kā sildītājs, tā arī bija tā problēma; tā slēguma shēma nav pareiza, šo kļūdu novērsa," teica Krūmiņš.

Tāpat "Sadales tīklos" atzīst, ka kļūdainais pieslēgums varēja arī apdraudēt iedzīvotājus. "Bīstama situācija! Varēja būt arī bīstama!" atzina "Sadales tīklu" pārstāvis.

Par notikušo tagad notiek arī dienesta izmeklēšana.

Situācija Ādažos joprojām nav atrisināta, jo arī pēc kļūdas novēršanas elektrības pievadē, ūdens joprojām ir karsts.

Par to pirmdien vakarā LTV raidījumu "Panorāma" informēja uztrauktie iedzīvotāji, kuru izmisums tikai pieņemas spēkā.

Par notikušo ir informēti visi atbildīgie dienesti, ieskaitot VVD un Ādažu domi, taču nekāds reāls risinājums joprojām nav atrasts. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti