Dienas notikumu apskats

Rīga negrasās risināt izglītības kvalitātes problēmas mikrorajonos

Dienas notikumu apskats

Kremļa kritiķa Hodorkovska kustības „Atvērtā Krievija” birojā Maskavā notiek kratīšana

Plašsaziņas līdzekļu padome sadala naudu vēlēšanu diskusiju raidījumiem

Sadala naudu vēlēšanu diskusiju raidījumiem; pie līguma tiek arī padomes vadītājas ģimene

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 27.aprīlī, nolēma, ka priekšvēlēšanu diskusijas Rīgā un citās lielajās pilsētās gatavos LNT un “Rīga TV24”. Savukārt katram no četriem reģioniem izvēlēts pa reģionālajai televīzijai. Viena no tām pieder plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājas Daces Ķezberes ģimenes loceklim.

Akciju sabiedrība «TV Latvija» ar kanālu «Rīga TV24» deputātu kandidātu diskusiju raidījumus veidos Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Valmieras un Ventspils domju krēslu tīkotājiem. Savukārt kanāla LNT īpašniece kompānija «Latvijas Neatkarīgā televīzija» četrus diskusiju raidījumus gatavos potenciālajiem Rīgas domniekiem. Abas televīzijas par to saņems kopumā 65 000 eiro.

Tikmēr katrā no četriem reģioniem izvēlēta viena no mazajām televīzijām. Katra tiks pie 35 000 eiro.

Zemgales politiķu debates rādīs kanāls «Ģimenes TV». Tas pieder Jūrmalas uzņēmumam «M.L.Grupa», kurā līdzīpašnieks un vadītājs ir 24 gadus vecais Ivars Ķezbers, NEPLP priekšsēdētājas Daces Ķezberes dēls.

“Es nepiedalījos balsojumā. Man būtu interešu konflikts, ja es balsotu,” norāda Ķezbere.

“Taču Zemgales reģionā ir divas reģionālās televīzijas – TV “Spektrs” un “M.L. Group”. Viņu ir tik daudz, cik viņi ir. (..) Šajā gadījumā es nepiedalījos balsojumā. Mēs visi zinām, ka mani dēli ir šīs televīzijas īpašnieki,” viņa norāda.

Arī Vidzemes reģionā nav bijis, no kā izvēlēties politisko debašu veidotāju, jo piedalījies tikai viens pretendents - Vidzemes televīzija. To, ka šādā situācijā raidījumu kvalitāti un auditorijas sasniedzamību īsti garantēt nevarēs, apzinās pats mediju uzraugs. Taču problēmai risinājuma īsti neesot, jo tikai gadījumā, ja nepieteiktos neviens, priekšvēlēšanu raidījumus ļautu rīkot nacionāla mēroga televīzijām.

Tieši apzināšanās, ka nespēs nodrošināt kvalitāti, atturējusi konkursā piedalīties ''Televīzijas studiju „TV Spektrs”''. “Pārāk mazs ir arī laika nogrieznis. [Kandidātu] saraksti ir zināmi tikai divas dienas. Filmēšana ir jāsāk 1.maijā. Mēs uzskatījām, ka nevaram nodrošināt kvalitāti tik īsā laikā,” neslēpj “TV Spektrs” īpašnieks Jānis Galviņš.

Viņš gan atzīst, ka 35 000 eiro par šādu darbu ir liela nauda. “Tomēr jārēķinās, ka par to naudu jāizdara kvalitatīvs darbs,” viņš piebilst.

Mediju uzrauga vadītājas Ķezberes ģimenes kompānija uzrunājusi Galviņu doties tai talkā. Bet ar norunu, ka naudu saņem Ķezberes firma, bet darbu dara “TV Spektrs”.

“Viņi gribēja darba daļu, kas ir diskusiju organizēšana ar kandidātiem. Mūsu uzskatā tā ir smagākā daļa. Sarunas par sadarbību nesanāca,” atzīst Galviņš.

Kopumā televīzijām sadalīti vairāk nekā 200 tūkstoši eiro. Raidījumiem ēterā jābūt no maija vidus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti