Dienas ziņas

Centrālcietumā atklāta piemiņas vieta

Dienas ziņas

Noziegums bez noilguma

Klejojošā kausa sacensības Priekulē

Sacensības Priekulē pulcē vairāk nekā 100 cilvēku ar garīgās veselības traucējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai veicinātu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, savstarpēju sadraudzību un integrāciju sabiedrībā, cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem jau tradicionāli ik vasaru tiek rīkotas sacensības "Klejojošais kauss". Goda aplī apkārt Priekules stadionam devās vairāk nekā 100 dalībnieku – 17 komandas no visām valsts sociālās aprūpes centru filiālēm.

Pēc īsām uzrunām un laba vēlējumiem mastā tika pacelts "Klejojošā kausa". karogs. Šoreiz to izgatavojuši sacensību rīkotāji – aprūpes centra "Kurzeme" Aizvīķu filiāle.

"Tās ir tradīcijas.

Pasākuma izskaņā izlozes veidā parasti tiek izlozēts nākamais organizētājs. Gada laikā viņi gatavojas un aicina visus pārējos aprūpes centrus uz pasākumu," pastāstīja centra direktore Gražina Ķervija.

"Klejojošā kausa" sacensības, kas pirms 21 gada aizsākušās Jelgavā, kļuvušas par gaidītāko vasaras notikumu. Šoreiz katrai komandai nācās savu veiklību, izdomu, spēju koncentrēties parādīt deviņos atraktīvos sacensību posmos. Katrā no tiem valdīja gan satraukums, gan azarts un neviltots prieks par panākumiem.

Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem ir tādi paši cilvēki kā mēs – ar savām emocijām un raksturiem, atzīst sociālās aprūpes speciālisti. Pēdējos gados sabiedrības attieksme pret personām ar garīga rakstura traucējumiem esot manāmi uzlabojusies. Tā piemēram, sociālās aprūpes centrā "Kurzeme" pašlaik esot ap 740 klientu, un vairāk nekā 100 no viņiem izteikuši vēlmi atgriezties sabiedrībā.

"Mūsu klienti piedalās visās aktivitātēs, kas notiek pagastos, novados, apmeklē bibliotēkas, baznīcas, veikalus. Viņi sabiedrībai vairs nav sveši.

Viņi ir tādi paši cilvēki kā mēs visi pārējie. Viņi grib būt vienkārši laimīgi un priecāties par dzīvi," stāstīja centra "Kurzeme" direktora vietniece Maruta Indriksone

"Iedzīvotāji, skatos, uzņem ļoti pozitīvi šos cilvēkus. Koncertos mūsu cilvēki ir tie, kas sāk aplaudēt, iesaistās arī pārējie iedzīvotāji," piebilda centra direktore Ķervija.

21. "Klejojošā kausa" sacensību noslēgums ir vēlā vakara stundā pēc kultūras un izklaides programmas. Galvenais ieguvums – prieks un jauni draugi visapkārt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti