Sabiedrisko mediju uzrauga izveidē vēl gaida Levita izvirzīto kandidātu; cer uz balsojumu jūlijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izveides procesā šobrīd jāsagaida, līdz Valsts prezidents Egils Levits būs pieteicis trešo kandidātu darbam padomē. Balsojums Saeimā notiks vienlaikus par visiem trīs amata kandidātiem. Saeimas atbildīgās komisijas vadītājs izsaka cerību, ka balsojums Saeimā varētu notikt kādā no sagaidāmajām plenārsēdēm jūlija sākumā.

Sabiedrisko mediju uzrauga izveidē vēl gaida Levita izvirzīto kandidātu; cer uz balsojumu jūlijā
00:00 / 03:16
Lejuplādēt

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija jūnijā ir virzījusi apstiprināšanai divus kandidātus darbam Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē. Ministru kabinets un nevalstiskās organizācijas virzīja Baltijas Mediju izcilības centra projektu direktoru un iepriekš 20 gadus Latvijas Radio dažādos amatos strādājušo Jāni Siksni, savukārt Saeimas deputāti izvirzīja pašreizējā pašreizējā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa Jāņa Eglīša kandidatūru.

Trešā kandidāta izraudzīšana ir Valsts prezidenta Egila Levita rokās. Valsts prezidenta kancelejā apliecināja, ka kandidāta meklējumi turpinās.

Levits intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" atzina, ka kāds uzrunātais kandidāts esot atteicies. Saeimas deputāti balsos vienkopus par visiem trīs amata kandidātiem, stāstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš.

"Mēs sasauksim, es domāju, jūlija pirmajā nedēļā vēl vairākas Saeimas ārkārtas sēdes. Līdz kādai no šīm sēdēm, es ļoti ceru, Valsts prezidenta kungs būs izvirzījis trešo kandidatūru uz SEPLP. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai šis kandidāts būs jāuzklausa, tā teikt, jāpaskatās acīs, jāuzdod jautājumi," teica Kaimiņš.

Pirms Saeimas plenārsēdes ar balsojumu par SEPLP locekļu kandidātu apstiprināšanu komisijai būs jāatsauc no NEPLP tās tagadējais loceklis Eglītis, kura lomu Kaimiņš uzsver uzdevumu pārņemšanā jaunajā padomē.

"Es saredzu Eglīša kungu kā tiltu starp NEPLP un SEPLP, jo viņš jau pusotru gadu ir strādājis šajā padomē.

Šobrīd divi kandidāti ir starta gatavībā, gaidot trešo sadarbības partneri, nākamo kolēģi, lai viņi var veiksmīgi sākt jaunā sabiedriskā medija arhitektūras izveidošanu gan grāmatvedības, gan sabiedriskā pasūtījuma, naudas izlietojuma ziņā. Tas darba apjoms ir kā Kaukāza kalni – milzīgs," klāstīja Saeimas deputāts.

Eglītis apliecināja, ka uz sabiedrisko mediju padomes locekļa amatu pieteicies pēdējā brīdī, lai palielinātu konkurenci. Cik kandidātu izvirzīšanai no Saeimas puses bijis, Eglītis un Kaimiņš neatklāj. Saeimas Juridiskais birojs arī apliecinājis, ka Eglīša kandidatūra atbilst likumā ierakstītajai papildu prasībai par piecu gadu pieredzi kapitālsabiedrības pārvaldībā – tajā ieskaitāma gan pieredze NEPLP, gan kūrētais mikrouzņēmums, iepriekš strādājot žurnālistikā. Viņa vīzija paredz spēcināt sabiedriskos medijus to apvienošanas procesā, ko paredz jaunais likums.

"Vienlaikus ir pilnīgi skaidrs mērķis – izveidot vienotu un stiprāku sabiedrisko mediju. Tas nozīmē, ka mēs nevaram uz šo procesu skatīties kā līdzekļu ietaupījumu, bet tieši uz sabiedriskā medija nostiprināšanu. Protams, tas ietver procesu caurspīdīgumu, efektivitāti. Uzdevums ir nostiprināt sabiedrisko mediju līdzīgi, kā tas noticis Lietuvā un Igaunijā," stāstīja Eglītis.

Gan Siksnis, gan Eglītis uzsvēruši, ka līdz ar sabiedrisko mediju un sabiedriskā pasūtījuma nākamā gada izvērtēšanu un apvienošanas plāna izstrādi padomes būtisks uzdevums būs arī skaidri un saprotami definēt sabiedrisko mediju radīto labumu sabiedrībai.

KONTEKSTS:

Jaunais sabiedrisko mediju pārvaldības likums stājās spēkā jau šī gada sākumā, taču vēl līdz šim nav izdevies izveidot SEPLP, kuras sastāvā ir jābūt trīs locekļiem. Viens no tiem ir jāvirza Saeimai, viens – Valsts prezidentam un vēl viens – nevalstiskajām organizācijām un MK.

Iepriekš pieļauts, ka likumā noteiktais SEPLP locekļu atalgojums varētu radīt problēmas. Tāpēc Saeimas atbalstīja izmaiņas likumā, kas paredz būtiski palielināt pašreizējās NEPLP un topošās SEPLP locekļu algas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti