Labrīt

Rīgas Jūgendstila centrā aplūkojama izstāde par jūgendstila laika Ziemassvētkiem

Labrīt

Stāsti par Kārsavas pilsētu un tās iedzīvotājiem kultūrvēstures centrā "Līču mājas"

Anda Rožukalne skaidro sabiedrisko mediju ombuda pienākumus

Sabiedrisko mediju ombude žurnālistu darbu vēlas padarīt caurskatāmāku

Sabiedrisko mediju ombuda amatā ievēlētā Anda Rožukalne vēlas, lai žurnālistu darbs būtu caurskatāmāks.

Intervijā Latvijas Radio Rožukalne stāstīja, ka mediju vidē nav pierasta pašrefleksija par savu darbu, bet tā ir nozīmīga. Sabiedrisko mediju žurnālisti varētu padarīt caurskatāmāku savu darbu, parādot, kāpēc kaut kas tiek darīts un kādā veidā.

"Tieši to es redzu kā iespēju veicināt sabiedrības izpratni par žurnālistiku," sacīja Rožukalne.

Viņa norādīja, ka daļa cilvēku saprot – mediju neatkarība ir nozīmīga, lai tuvotos patiesībai. Tomēr redzams arī process, kur kritiska attieksme pret medijiem, kas ir veselīga, jau izskatās pēc mediju neatkarības un izteiksmes brīvības ierobežojumiem. Un ombudam svarīgi skaidrot, lai sabiedrība izglītotos par medijiem.

Viena no sabiedrības grupām, kas aktīvi seko līdzi sabiedrisko mediju darbam, ir politiķi, kuri varētu vēlēties, lai viņu intereses atspoguļo arī sabiedriskie mediji. Tā tas, piemēram, bija situācijā, kad politiķi satraucās, kā LTV atspoguļo bēgļu krīzi Polijā pie Baltkrievijas robežas. Rožukalne norādīja, ka sabiedrisko mediju uzdevums ir kalpot sabiedrības, nevis politiķu interesēm, atspoguļojot dažādus aspektus. Rožukalne ir gatava sarunāties un skaidrot to arī politiķiem.

Pēc Rožukalnes teiktā, sabiedrisko mediju ombuds būs pašlaik Latvijā vēl neesoša iespēja savienot mediju neatkarību un auditorijas interešu aizstāvību. Proti, ombuda uzdevums būs rūpēties par sabiedrisko mediju profesionālās kvalitātes uzlabošanu, vērtējot to, kādā mērā tiek ievērota profesionālā ētika. Rožukalne to redz kā žurnālistu radošumu veicinošu, nevis ierobežojošu darbu.

"Ombudam jāveicina sadarbība, savstarpējā izpratne un atbildība gan par to, ko sabiedrība prasa no medijiem, gan pašu sabiedrisko mediju darbībā," norādīja Rožukalne.

Tādējādi Rožukalne plāno radīt platformu, formātu sarunām, lai vairotu sabiedrības izpratni par mediju darbu, kā arī žurnālistu kvalitātes uzlabošanu.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju ombuda amatā vienbalsīgi ievēlēta Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne, Latvijas Mediju ētikas padomes locekle Anda Rožukalne. Viņa darbu sāks nākamā gada martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt