Dienas ziņas

LTRK aicina partijas samazināt nodokļus

Dienas ziņas

Diasporas nometnes Latvijā ļoti pieprasītas

Atkritumi Salgalē; sabiedriskā apspriešana Ozolniekos

Sabiedrisko apspriešanu par Salgales riepu pārstrādes paplašināšanu sarīko ārpus pagasta

Ozolnieku novada Salgales pagasta iedzīvotāji pieprasa organizēt atkārtotu sabiedrisko apspriešanu par riepu pārstrādes uzņēmuma ''E-Daugava'' būtisku darbības paplašināšanu. Sabiedriskā apspriešana notikusi Ozolnieku novada centrā, bet informācija Salgales pagasta pārvaldē neesot bijusi pieejama. Likums tādējādi gan neesot pārkāpts, bet iedzīvotāji uzskata, ka tas darīts speciāli, lai salgalieši nevarētu izteikt savas pretenzijas.

Kopš 2015.gada riepu pārstrādes uzņēmums ''E-Daugava'' vēlas pārstrādes jaudu palielināt  no pašreizējām 1500 tonnām līdz 12 000 tonnām gadā. Visās trīs notikušajās sabiedriskajās apspriešanās iedzīvotāji gan bija kategoriski pret paplašināšanos. Situācija neesot mainījusies arī tagad.

“Nevar manīt, kad vējš no dienvidiem nāk, bet kā no ziemeļiem, tā ir cauri gandrīz katru reizi. Gandrīz logu nevar attaisīt. Pietiek, ka mēs putekļus rijam, mums vēl šitā smaka jārij. Nekādā ziņā nedrīkst ļaut paplašināties,” uzstāj Salgales iedzīvotājs Viktors.

“Kad viņi tur taisa un maisa tās eļļas un visādas ķimikālijas ved, viss jau iet arī zemē iekšā. Spainī ūdens pastāv, apakšā brūns paliek. Jā, te, man liekas, ka visi ir pret,” zina teikt pagasta iedzīvotājs Juris.

Tomēr uzņēmums visiem spēkiem cenšas panākt atļaujas izsniegšanu. 2017.gadā vēlreiz veikts ietekmes uz vidi novērtējums, un šā gada 10.jūlijā notikusi arī sabiedriskā apspriešana.  Salgales pagasta pārvaldē informācija gan neesot bijusi, bet pati apspriešana it kā telpu šaurības dēļ notikusi Ozolniekos.

Iedzīvotāji uzskata, ka tas darīts, lai apietu viņus, tāpēc reģionālajai vides pārvaldei nosūtīta vēstule ar 89 iedzīvotāju parakstiem, pieprasot rīkot atkārtotu sabiedrisko apspriešanu Salgalē.

“Sabiedriskā apspriešana likumā noteiktā kārtībā ir notikusi, bet, mūsuprāt, uzņēmums, rīkojot šo sabiedrisko apspriešanu, nav izmantojis labo praksi un sabiedrisko apspriešanu nav rīkojis tajā vietā, kur tas atrodas,” norāda Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Vērbelis.

Uzņēmuma ''E-Daugava'' valdes locekle Sintija Ose rakstiskā komentārā skaidro, ka  informācija par sabiedrisko apspriešanu bijusi pieejama atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem: laikrakstā ''Latvijas Vēstnesis'' un vienā no vietējiem laikrakstiem, operatora un Valsts vides dienesta mājaslapā, kā arī drukātā formātā Ozolnieku novada domes kancelejā. Tāpat esot nosūtīti individuāli paziņojumi tiem, kuru īpašumi robežojas ar uzņēmuma teritoriju vai atrodas  tiešās ietekmes zonā.

“Piespiest rīkot vēl vienu apspriešanu mēs nevaram, varam tikai lūgt, bet,

ja sabiedriskā apspriešana vēlreiz netiks rīkota, pie atļaujas izdošanas mēs noteikti ņemsim vērā sabiedrības viedokli.

Un varētu būt, ka atļauja netiks izsniegta pilnā apmērā, kā uzņēmums vēlas,” saka Vērbelis no Vides dienesta.

Pēc iecerēto izmaiņu akceptēšanas uzņēmums ''E-Daugava'' darbības paplašināšanā plāno investēt aptuveni divus miljonus eiro un radīt 30 jaunas darbvietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt