Rīta intervija

Daugavpils mērs: Pilsētas iedzīvotāji necietīs no lēmuma samazināt finansējumu pašvaldībām

Rīta intervija

Sondra Zaļupe: Onkoloģija tieši vai netieši saista piekto daļu Latvijas sabiedrības

Latvija 2027.gadā. Aicina iesaistīties Nacionālā attīstības plāna apspriešanā

Sabiedriskajai apspriešanai nodos Nacionālo attīstības plānu 2021.-2027. gadam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nacionālās attīstības padomes sēdē tika izskatīta un atbalstīta Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadībā sagatavotā Nacionālā attīstības plāna 2021. - 2027. gadam (NAP2027) 1. redakcija, kas tālāk tiks nodota sabiedriskajai apspriešanai, informēja centrs.

NAP2027 izvirza stratēģiskos mērķus un nosaka prioritātes ar konkrētiem uzdevumiem, kas valstī jāveic šo mērķu sasniegšanai, lai nākamajos septiņos gados panāktu ikviena Latvijas cilvēka un valsts izaugsmi.

Dokumenti

Prezentācija par NAP2027

Lejuplādēt

811.11 KB

“Nacionālā attīstības plāna galvenais uzdevums ir panākt mūsu sabiedrības izraušanos no vidēju ienākumu slazda,” raksturodams atbalstīto Nacionālā attīstības plāna 1. redakciju nākamajam plānošanas periodam, uzsver Ministru prezidents, Nacionālās attīstības padomes vadītājs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

NAP2027 noteikti trīs stratēģiskie mērķi:  

  • vienlīdzīgas iespējas,
  • produktivitāte un ienākumi, 
  • sociālā uzticēšanās.

Tie būs galvenā mēraukla rīcībpolitiku un budžeta līdzekļu ieguldījumu pieprasījumu vērtēšanā, pārvaldības procesu un nozaru stratēģiju izvēlē nākamajiem septiņiem gadiem.

Vienlīdzīgas iespējas ir svarīgākais sociālā taisnīguma elements ienākumu nevienlīdzības mazināšanai un attīstības šķēršļu novēršanai, tostarp nodrošinot publisko pakalpojumu vienlīdzīgu pieejamību visā Latvijas teritorijā.

Produktivitāte un ienākumi veido pamatu ilgtspējīgai izaugsmei. Produktivitāte panākama ar mērķtiecīgu resursu ieguldīšanu augstākas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanai un pārdošanai.

Sociālā uzticēšanās balstās cilvēka pārliecībā, ka uz līdzcilvēkiem var paļauties, līdz ar to sadarbojamies kopīgu mērķu sasniegšanai. Savstarpējā uzticēšanās ietekmē labklājību, apmierinātību ar dzīvi, pilsonisko aktivitāti un pat veselību, tā palielina personīgās izaugsmes iespējas nākotnē, kā arī sekmē demokrātiju valstī, savukārt politiskās uzticēšanās gaisotnē attīstās ekonomika, uzlabojas drošība, stiprinās tiesiskums, ikviens jūtas piederīgs un atbildīgs.

Stratēģisko mērķu sasniegšanai NAP2027 1. redakcijā izvirzītas sešas prioritātes:

  • stipras ģimenes;
  • veseli un aktīvi cilvēki, zināšanas un prasmes personības un valsts izaugsmei;
  • uzņēmumu konkurētspēja un materiālā labklājība;
  • kvalitatīva dzīves vide un teritoriju attīstība;
  • kultūra un sports aktīvai un pilnvērtīgai dzīvei;
  • vienota, droša un atvērta sabiedrība.

NAP2027 mērķi un vajadzības tiks salāgotas ar  prognozētajiem attīstībai pieejamajiem resursiem, tāpēc plāns būs reāls un īstenojams.

Nacionālā attīstības padome nolēma NAP2027 1. redakciju nodot sabiedriskajai apspriešanai, kas sāksies 7. oktobrī un ilgs līdz 5. novembrim.

Ikviens sabiedrības pārstāvis vai organizācija tiek aicināta ar to iepazīties, izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus. To būs iespējams izdarīt PKC mājaslapā www.pkc.gov.lv.

Plašāk par sabiedriskās apspriešanas norisi centrs informēs atsevišķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti