Sabiedriskajā transportā drīkstēs uzņemt vairāk pasažieru; pieļauj reisus tikai cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem

Ņemot vērā pasažieru skaita pieaugumu, sabiedriskajā transportā jānodrošina papildu vēdināšana. Līdz ar to reģionālajā sabiedriskajā transportā drīkstēs uzņemt vairāk pasažieru. Tāpat daļa sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēju drīkstēs organizēt reisus tikai pasažieriem ar Covid-19 sertifikātiem, paredz valdības izmaiņas noteikumos.

Satiksmes ministrija informēja, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, sagaidāms ievērojams pasažieru plūsmas pieaugums: līdz 50% autobusu satiksmē un līdz 15% vilcienu satiksmē.

Vairāk pasažieru un biežāka vēdināšana

Tāpēc sabiedriskā transportā noteikta prasība par papildu vēdināšanu – izmantojot automātiskās ventilācijas sistēmas vai atverot lūkas un logus, katrā pieturvietā atverot visas durvis pasažieru iekāpšanas pusē, kā arī, ja laikapstākļi ir piemēroti, ik pēc 30 minūtēm pieturvietās atverot durvis uz 5 minūtēm. Lai informētu pasažierus par nepieciešamību vēdināt transportlīdzekli, pārvadātājam transportlīdzekļa salonā jāizvieto informācija par aizliegumu pašrocīgi aizvērt logus.

Līdz ar noteiktajiem vēdināšanas pasākumiem

 reģionālā sabiedriskā transporta atļautā ietilpība palielināta līdz 80%.

Ja nepieciešams uzņemt pasažierus pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutu galapunktiem, ietilpība var būt līdz 85%.

“Tā kā pasažieru plūsmas pieaugumu lielā mērā veido skolēni, tad tas būtiski nepalielina infekcijas izplatības risku, jo izglītības iestādēs mācību process klātienē notiek tikai skolēniem un studentiem, kas nav inficēti,” paziņojumā medijiem norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Reisi pasažieriem ar sertifikātiem

Vienlaikus pārvadātāji komerciālajos maršrutos, vilcienu satiksmē un valsts pilsētu transportā drīkstēs organizēt atsevišķus reisus tikai pasažieriem ar vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu (negatīvu Covid-19 testa rezultātu). Šajos reisos pasažieri un transportlīdzekļa vadītājs, kā arī konduktori drīkstēs nelietot mutes un deguna aizsegus, kā arī nav jāievēro noteiktais pasažieru skaita ierobežojums.

Šobrīd komerciālie reisi tiek veikti maršrutā Rīga–Daugavpils, taču tuvākajā laikā Autotransporta direkcija plāno ieviest komerciālos reisus arī Pierīgā. Arī vilcienu maršrutos, kuros biļetes tiek pārdotas ar numurētām sēdvietām, pārvadātājs varēs organizēt braucienus atsevišķos vagonos pasažieriem ar sadarbspējīgiem sertifikātiem un negatīviem testiem. Tādos vagonos brauciena laikā nebūs jālieto mutes un deguna aizsegi.

Lai nodrošinātu pēc iespējas vienmērīgāku pasažieru plūsmu sabiedriskajā transportā, arī pakalpojumu pasūtītājs valstspilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī – varēs noteikt reisus, kuros pasažierus var uzņemt tikai ar sadarbspējīgu sertifikātu, kas ietver arī negatīva Covid-19 testēšanas sertifikātu.

Noteikts, ka sabiedriskajā transportā tā vadītājs vai konduktors informē par mutes un deguna aizsega pareizu lietošanu (aizsedzot muti un degunu) un atsaka pakalpojuma sniegšanu, ja persona nelieto mutes un deguna aizsegu vai lieto to neatbilstošā veidā (neaizsedzot degunu un muti).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt