Sabiedriskā transporta zaudējumu kompensācijai piešķir papildu 6,5 miljonus eiro

Valdība no budžeta līdzekļi neparedzētiem gadījumiem piešķīrusi papildu 6 533 771 eiro zaudējumu kompensēšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem.

Papildu finansējums 4 474 070 eiro apmērā tiks piešķirts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālajos pasažieru pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem un republikas pilsētu pašvaldībām par sniegtajiem sabiedriskā transporta pakalpojumiem 2018. gadā. Savukārt 2 059 701 eiro novirzīti AS “Pasažieru vilciens” par reģionālās nozīmes pārvadājumos sniegtajiem sabiedriskā transporta pakalpojumiem 2017. gadā.

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem pieejamus sabiedriskā transporta pakalpojumus, valsts SIA “Autotransporta direkcija” ir piešķīrusi tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus 2018. gadā par kopējo apjomu 85,63 miljoni kilometru. Kopumā valsts pasūtījumu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā veic 26 pārvadātāji, ar kuriem noslēgti 60 līgumi par pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem, un divi pārvadātāji, kas veic pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu.

Ministrijā norāda, ka kompensē zaudējumus, ja ar sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līguma izpildi saistītās nepieciešamās izmaksas pārsniedz gūtos ieņēmumus.

Nepieciešamība piešķirt papildu  finansējumu radusies, jo gadam piešķirtie valsts budžeta līdzekļi nav pietiekami, skaidroja ministrijā.

Pārvadātāju izdevumus palielinājušas izmaiņas nodokļu likumdošanā, personāla atalgojuma pieaugumā un izmaksas saistībā ar degvielas cenu pieaugumu.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti