Sabiedriskā transporta pieturvietās ikviens var atzīties mīlestībā Rīgai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Septiņās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās Latvijas dzimšanas dienas svinību laikā ierīkoti inovatīvi vides reklāmas objekti, kas aizraujošā veidā ļauj ikvienam rīdziniekam vai pilsētas viesim atzīties mīlestībā Rīgai, pastāstīja vides reklāmas kompānijas „JCDecaux Latvija” direktore Jeļena Brokāne.

„Mēs neesam veikuši īpašu aptauju, tomēr domājam, ka pieturvietas Parīzē, Londonā, Rīgā un citviet pasaulē ir uzklausījušas daudzu pārīšu atzīšanos mīlestībā. Tādēļ gaismas festivāla „Staro Rīga” laikā nolēmām organizēt kolektīvu atzīšanos mīlestībā mūsu pilsētai Rīgai un gaismas festivālam,” viņa teica.

Pieturvietas, būs aprīkotas ar dažādiem gaismas specefektiem, kā jau tas iederas gaismas festivālā. Katra pieturvieta noformēta kā konkrēta pilsēta. Tas simbolizē, ka tāda pati pieturvieta atrodas citā pasaules pilsētā.

Laikā no 18. līdz 21.novembrim norisināsies pasākums, kurā atzīšanos mīlestībā pieturvietās varēs paust septiņās dažādās valodās, ierunājot vides objekta mikrofonā teikumu „Es mīlu „Staro Rīga””. Ja izruna būs pareiza, pietura iemirdzēsies, un laimīgais dalībnieks piedalīsies izlozē, kurā varēs laimēt „airBaltic” sarūpētu aviolidojumu uz Londonu,  Barselonu, Parīzi  Oslo, Milānu, Prāgu vai Hamburgu.

Pieturvietu dizaina un tehnisko risinājumu autors ir pasaulslavenais arhitekts Normans Fosters. Viņa vārds ir saistīts ar ievērojamākām arhitektūras celtnēm visā pasaulē.

Fostera radītie objekti vairāk līdzinās fantastiskiem objektiem no citas galaktikas, kaut gan galvenie viņa radošie principi  ir vienkāršība, ekoloģiskums un lietderīgums. Starp viņa slavenākajiem darbiem ir Hersta tornis Ņujorkā, kur atrodas preses giganti “Cosmopolitan” un “Esquire” un citas izdevniecības,  Vemblija stadions, slavenais  “Gurķis” un Millenium tilts Londonā.

Šobrīd Fostera dizainētās pieturvietas atrodas 122 pilsētās visā pasaulē, tostarp Austrālijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un 228 pilsētās Francijā. Tagad Fostera radītās pieturvietas ir viegli atpazīstamas kā Rīgā, tā Londonā, Lisabonā, Parīzē, Barselonā un citviet pasaulē.

„Lai arī uz kuru no šīm pasaules pilsētām tu dosies, pieturvietas atpazīsi pēc to vienotā dizaina,” pauda Brokāne.

2000.gadā ietekmīgais ekonomikas žurnāls „The Economist” nosauca Fostera pieturvietas par „gudrākajām” pasaulē, bet šogad jūnijā avīze „The Herald Scotland” nodēvēja Fostera dizainētās digitālo risinājumu pieturvietas par „hi-tech” tehnoloģijām.

Sabiedriskā transporta pieturvietas, kur būs ierīkoti starojošie vides objekti:  Brīvības bulvārī pietura "Esplanāde" no centra, Kr. Valdemāra ielā pietura "Mākslas muzejs”, Kr. Valdemāra ielā pietura "Zigfrīda Annas Meirovica bulvāris" uz centru, Merķeļa ielā pietura "Brīvības bulvāris" no centra,  Merķeļa ielā pietura "Inženieru iela" no centra, Merķeļa ielā pietura "Merķeļa iela" un Tērbatas ielā pieturā "Tērbatas iela".

Pasākumu rīko „JCDecaux Latvija” kopā ar lidsabiedrību „airBaltic”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti