Panorāma

Zolitūdes traģēdijā cietušo prasības tiesās

Panorāma

Intervija ar Dāvidu Ernštreitu par Sočiem

Politologs Ivars Ījabs par Rīgas kartēm

Sabiedriskā transporta biļešu diferensācijas atlikšanu saista ar priekšvēlēšanu laiku

Rīgas domes iecerē, ka līdz gada beigām tiks atlikta sabiedriskā transporta biļešu cenu diferensācija, ir skaidri saskatāma politiskā dimensija, jo priekšvēlēšanu laikā kašķi nav politiķu interesēs. Tā Latvijas Televīzijai norādīja politologs Ivars Ījabs.

„Acīmredzot, abas divas puses ir sapratušas, ka šobrīd priekšvēlēšanu atmosfērā taisīt milzīgu kašķi nav īsti viņu interesēs. Tādēļ tas tiks atliks. (..) No tāda skandāla cietēji būtu abi divi,” sacīja Ījabs.

Viņš arī vērsa uzmanību uz to, vai tiešām līdz gada beigām pieņems likumu par galvaspilsētu, kas varētu būt apstrīdama lieta.

Tāpat šobrīd esot jautājums par to, kā izskatās Rīgas domes priekšsēdētājs „Ušakova kungs, kurš galu galā tā aicināja un cilvēki paņēmuši „Rīdzinieku kartes”; viņam ātri jādomā par kādām alternatīvām un atlaidēm”.

„No otras puses, cik lielu robu Rīgas pilsētas budžetā, īpaši ņemot vērā, kas notiek „Rīgas Satiksmē”, atstās šis lēmums, ka līdz gada beigām visi brauks pa puscenu,” norādīja politologs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome plāno pagarināt tā sauktās "Mobilitātes programmas" darbības termiņu līdz gada beigām. Tādējādi iecere diferencēt sabiedriskā transporta cenas atkarībā no deklarētās dzīvesvietas tiks atlikta un visa gada garumā visiem pasažieriem Rīgas sabiedriskais transports būs pieejams par tā saukto "rīdzinieka cenu" - 0,60 eiro.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas dome pērn oktobrī nolēmusi paaugstināt vienas biļetes cenu no līdzšinējiem 50 santīmiem (0,70 eiro) līdz 1,20 eiro, kas atbilstot viena brauciena pašizmaksai. Vienlaikus iecerēts noteikt, ka Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, kas saņēmuši par "Rīdzinieka karti" pārdēvēto personalizēto e-talonu, pienāksies 50% atlaide. Līdzīgas izmaiņas attieksies uz visiem biļešu veidiem "Rīgas satiksmes" autobusos, trolejbusos un tramvajos, kā arī pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" minibusos.

Pagaidām noteikumi par atlaidēm nav stājušies spēkā, jo pret tiem kā pret diskriminējošu normu iebilst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Uz ministrijas iebildumiem pašvaldība vēl nav atbildējusi. Vienlaikus "Rīgas satiksme" nespēja nodrošināt "Rīdzinieka karšu" izsniegšanu līdz 31.decembrim, tāpēc noteikts "pārejas periods" - līdz 28.februārim visiem pasažieriem biļetes pieejamas par "rīdzinieku cenu". Rīgas dome apņēmusies diferencētas biļešu cenas ieviest līdz 1.martam, un Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) paudis gatavību savu viedokli aizstāvēt arī Satversmes tiesā.

Biļešu cenu diferencēšanas mērķis bija panākt, lai cilvēki, kas dzīvo un strādā Rīgā, deklarētos galvaspilsētā - tādējādi iedzīvotāja maksātais ienākuma nodoklis nonāktu Rīgas kasē un pašvaldības ieņēmumi palielinātos. Rīgas dome decembrī aktīvi reklamējusi sabiedriskā transporta biļetes televīzijā un radio, izlietojot kampaņai vairāk nekā 207 000 eiro. Pašvaldības aplēses liecina, ka gada nogalē dzīvesvietu Rīgā deklarējuši aptuveni 10 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt