Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Piemin Staņislava Kambalas ieguldījumu Latvijas vēsturē

Veselības reformu vadīs īpaša darba grupa

Sabiedrību par veselības reformu informēs speciāli izveidota darba grupa

Saistībā ar nākamgad veselības aprūpes jomā plānotām būtiskām reformām - obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu un papildu naudas novirzīšanu nozarei - premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) izveidojis darba grupu komunikācijai ar sabiedrību.

Darba grupu vadīs veselības ministres Andas Čakšas (ZZS izvirzītā) biroja vadītājs Andrejs Panteļējevs.

Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars pastāstīja, ka darba grupas galvenais uzdevums būs informēt sabiedrību, lai cilvēkiem, kuriem nepieciešami veselības aprūpes pakalpojumi, būtu skaidra reformas būtība, skaidrs, ar ko viņiem jārēķinās, kādas ir viņu tiesības.

Premjers ierosināja veidot darba grupu, ņemot vērā, ka nākamgad būtiski palielināts finansējums veselības aprūpei - par vairāk nekā 200 miljoniem eiro, kā arī veselības aprūpē ir jauns tiesiskais regulējums.

Andrejs Vaivars: Sabiedrību par veselības reformu informēs speciāli izveidota darba grupaLaura Dzērve
  Darba grupai līdz 1.decembrim ir jāizstrādā sabiedrības informēšanas plāns un tas arī jāievieš, informēja Vaivars.

  Darba grupu vadīs veselības ministres biroja vadītājs Andrejs Panteļējevs un tajā strādās speciālisti gan no Veselības ministrijas, gan no Valsts kancelejas, gan no Veselības ministrijas padotības iestādēm.

  Jau ziņots, ka valdība 26. septembrī apstiprināja Veselības finansēšanas likumu, kurā paredzēts nodalīt pakalpojumu klāstu, kādu saņems nodokļu maksātāji, un kādu minimumu – nemaksātāji. Paredzams, ka sociāli neaizsargātos apdrošinās valsts. Tiesa, neapmierinātību ar likumprojekta redakciju neslēpj sabiedriskās organizācijas, piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācija.  

  Pašlaik likuma grozījumus izskata Saeima. Pirms otrā lasījuma Saeimā atbildīgā Sociālo un darba lietu komisija saņēmusi ļoti daudz priekšlikumu par likumprojektu, tajā skaitā arī iebildumus. Veselības apdrošināšana nozīmē, ka daudzu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana būs saistīta ar nodokļu nomaksu.

  Cilvēkiem bez valsts veselības apdrošināšanas no 2019. gada valsts apmaksās tikai neatliekamo palīdzību, dzemdības un vizītes pie ģimenes ārsta, taču par plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem būs jāmaksā pilna cena pašam.

  1 komentārs
  Jānis Lietavietis
  Reformas būtību ir viegli izskaidrot, tiek palielināts sociālais nodoklis, tā nemaksātāji ir pasludināti par nodokļu nemaksātājiem (lai gan šādu situācija ir likumīga un visus pārējos nodokļus viņi maksā), iespējams, kāda alga veselības aprūpē tiks pacelta, bet par visiem pakalpojumiem kā ierasts maksāsim pilnu cenu, jo pašu sistēmu nav plānots reformēt, tātad loterijas princips pakalpojumu saņemšanā joprojām būs spēkā un tikai lieli veiksminieki kaut ko dabūs ar valsts finansējumu, pārējiem nāksies izvēlēties starp novēlotu veselības palīdzību kapos un maksāšanu par visu pašiem.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti