Dienas ziņas

Latvija IKP pieaugumā atpaliek no Lietuvas un Igaunijas

Dienas ziņas

Aprit 25 gadi kopš Krievijas armijas izvešanas

Par SIF padomes priekšsēdi ievēl N. Puntuli

Sabiedrības integrācijas fondu turpmāk vadīs kultūras ministrs Nauris Puntulis

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomei piektdien, 30.augustā ar otro piegājienu izdevās ievēlēt fonda padomes priekšsēdētāju. Turpmāk padomi vadīs kultūras ministrs Nauris Puntulis.

ĪSUMĀ:

  • SIF padomi vadīs Puntulis, kurš plāno atjaunot fonda uzticamību.
  • NVO pārstāve Siliņa šoreiz ar Puntuli uz amatu nekonkurēja, atklājot, ka balsoja par viņu.
  • NVO gan gribētu savu pārstāvi padomes vadītāja vietnieka amatā.
  • KNAB pārbauda, vai kultūras ministrs pārraugot naudas sadali SIF un citās programmās neatrodas interešu konfliktā.
  • Padome piektdien pieņēma Valsts kancelejas izstrādāto amata konkursa nolikumu.
  • Nākamajā sēdē 4.oktobrī padome plāno diskutēt par SIF stratēģiju.

Viņš bija vienīgais kandidāts. Puntuli atbalstīja 9 padomes locekļi, viens padomes loceklis aizklātajā balsojumā atturējās.

Pirmais mēģinājums ievēlēt padomes vadītāju bija pirms divām nedēļām. Toreiz uz šo amatu pretendēja kultūras ministrs Nauris Puntulis no Nacionālās apvienības un "Kurzemes NVO centra" valdes priekšsēdētāja Inese Siliņa. Tomēr abiem kandidātiem pietrūka balsu.

"Es biju drīzāk pārsteigts iepriekšējā reizē, kad tas tik gludi negāja, jo, manuprāt, manis kā priekšsēdētāja izvirzīšana bija absolūti loģiska.

Pirmajā reizē tas bija drīzāk tāds spontāns, emocionāls protests. To pārdomājot, šodien tas rezultāts bija cits," komentēja Puntulis.

Puntulis  uzsvēra, ka visa padome darbosies kā vienota komanda. Puntulis esot apņēmības pilns atjaunot fonda uzticamību. Iepriekš Valsts kontrole norādījusi uz nepilnībām fonda naudas sadalē. Šovasar Saeima grozīja Sabiedrības integrācijas fonda likumu, un, piemēram, tagad no tā padomes izslēgti plānošanas reģioni, lai nodrošinātu, ka nauda netiek sadalīta kādas pašvaldības interesēs.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Mūsu laikmetā visa pārvaldība tomēr ir kolektīva un, zināmā mērā, atbildība par lēmumiem ir kolektīva. Tā kā es tiešām nedomāju, ka šo padomes priekšsēdētāja lomu vajadzētu pārvērtēt. Bet jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka fondā ir nepieciešamas izmaiņas. Skaidrs ir tas, ka visai darbībai ir jābūt caurspīdīgākai. Skaidrs ir tas, ka ir nepieciešama konkrēta stratēģija. Un droši vien arī jāmazina sabiedrības šaubu ēna jeb neuzticība šai institūcijai. Un to visu esmu plānojis darīt," stāstīja Puntulis.

Iepriekšējās vēlēšanās Puntuļa konkurente no nevalstiskā sektora Siliņa uzsvēra, ka fondu būtu jāvada tieši nevalstisko organizāciju pārstāvim. Šoreiz viņa nobalsojusi par Puntuli, rezultātu nosaucot par loģisku un pareizu.

"Šodien arī es balsoju par Puntuļa kungu, jo vēlos, lai primāri mēs šo uzticības saikni valdībā ar Sabiedrības integrācijas fondu atjaunojam. Tas nekas, ka Sabiedrības integrācijas fonds ir neatkarīga institūcija," sacīja Siliņa.

Viņa tomēr pauda cerību, ka vietnieka amatā ievēlēs kādu no pilsoniskās sabiedrības puses.

"Fakts, ka padomē praktiski puse pārsvars ir valdības pārstāvji, protams, mūs kā nevalstiskās organizācijas dara bažīgus. Un mēs noteikti būtu priecīgāki, ja līdzsvars būtu harmoniskāks.

Taču personīgi es lieku lielas cerības uz Naura Puntuļa solīto par koleģiālu darbu un pilnvērtīgu iesaisti, tādējādi mazinot šīs šobrīd potenciālās bažas," sacīja Siliņa.

"Kurzemes NVO centra" valdes priekšsēdētāja Inese Siliņa
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Atbilstoši likuma izmaiņām, tieši kultūras ministrs pārrauga valsts budžeta naudas tēriņus dažādām programmām un iepriekšējā sēdē izskanēja šaubas, vai šādā gadījumā Puntulis kā ministrs un kā fonda padomes priekšsēdis nenonāk interešu konfliktā. To pašlaik vērtējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Pats ministrs "nesaskata ne mazākos iedīgļus, ka jautājumu varētu skatīt šādā kontekstā".

Fondā informēja, ka Puntulis pēc ievēlēšanas sāka pildīt padomes priekšsēdētāja pienākumus, nekavējoties pārņemot sēdes vadību. Padomes priekšsēdētāja pienākums ir sasaukt padomes sēdes ne retāk kā reizi trijos mēnešos, un tās ir pilntiesīgas, ja tajās piedalās vismaz septiņi fonda padomes locekļi. Fonda padome lēmumu pieņem ar klātesošo fonda padomes locekļu absolūto balsu vairākumu un ja par lēmumu nobalsojuši vismaz septiņi fonda padomes locekļi.

SIF padome 16.augusta sēdē aicināja Valsts kanceleju izstrādāt amata konkursa nolikumu un koordinēt atlases procesu saistībā ar SIF sekretariāta direktora amata konkursu. SIF padome, ieviešot nelielas korekcijas, pieņēma Valsts kancelejas izstrādāto amata konkursa nolikumu. Konkursa, uz sekretariāta direktora amatu, plānotais izsludināšanas termiņš ir 2. septembris.

Padome nākamajā sēdē 4.oktobrī plāno diskutēt par SIF stratēģiju, kas ir būtiska produktīvai un caurspīdīgai tālākajai fonda darbībai. 

Iepriekš medijos tika ziņots, ka SIF padomes vadītāja amatu vēlas ieņemt premjera pārstāvis, padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks (NA). Viņš arī stāstīja, ka ir izdomājis plānu, ja tiks ievēlēts amatā. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") gan aicināja Parādnieku nekandidēt uz amatu, jo viņš SIF padomē ir kā premjera pārstāvis.

KONTEKSTS:

Pēc šovasar Saeimas veiktajām izmaiņām SIF likumā fonds ticis pie jaunas padomes. Pēc izmaiņām likumā SIF padome ir kļuvusi ievērojami mazāka, tajā ir seši politiķi - tieslietu, labklājības, kultūras, izglītības un vides aizsardzības ministri, premjera pārstāvis un pagaidām pieci nevalstisko organizāciju pārstāvji. 

Sabiedrības integrācijas fonda budžets ir aptuveni desmit miljoni eiro, un nepilns miljons tiek piešķirts mediju darbam.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti