Dienas notikumu apskats

Pasaulē pretrunīgi vērtē ASV triecienu Asada armijai Sīrijā

Dienas notikumu apskats

Briti prasa iesviest jaunas sancijas pret Krieviju, ja tā neizvedīs armiju no Sīrijas

SAB pēc Pētersones-Godmanes atgriešanās no atvaļinājuma lems par pielaides pagarināšanu

SAB: Lēmums par pielaides nepagarināšanu Pētersonei-Godmanei vēl nav pieņemts

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pagaidām neapstiprina informāciju, ka Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei nav atjaunota pielaide valsts noslēpumam. Birojā norāda, ka pārbaude vēl nav noslēgusies un gala lēmums nav pieņemts.

Atsaucoties uz anonīmu avotu valdībā, Latvijas Televīzija svētdien ziņoja, ka IeM valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei nav atjaunota pielaide valsts noslēpumam. Šogad Pētersonei-Godmanei beidzies pielaides termiņš un, atkārtoti lemjot par tās pagarināšanu, pielaide neesot iedota. 

Birojs lems par pielaides valsts noslēpumam pagarināšanu Pētersonei-Godmanei pēc viņas uzklausīšanas, Latvijas Radio pastāstīja biroja pārstāve Iveta Maura. Šobrīd Pētersone-Godmane atrodas atvaļinājumā ārpus Latvijas, tādēļ gala lēmums par pielaides termiņa pagarināšanu visdrīzāk tiks pieņemts pēc viņas atgriešanās.  

Maura norāda, ka pārbaudes procedūra vēl turpinās un gala lēmums nav pieņemts. Birojs vēl veiks pārrunas ar Pētersoni-Godmani, ļaujot viņai paust savu viedokli, stāstīja Maura.

Šādu praksi Satversmes aizsardzības biroja darbā ieviesis Satversmes tiesas spriedums februārī, kas nodrošina personām tiesības tikt uzklausītām.  

IeM norāda, ka valsts sekretāre darbā atgriezīsies 13. aprīlī.

SAB priekšnieks Jānis Maizītis Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” uzsvēra, ka pārbaude turpinās un “nav tāda jēdziena, ka formāli vai neformāli [pieņemts lēmums], šobrīd nekāds lēmums nav pieņemts”.  Viņš arī aicināja publiskā telpā nediskutēt par lietām, kas nav zināmas. 

Maizītis arī norādīja, ka SAB neinformēs par to, kāds lēmums būs pieņemts, jo birojs to nedara. Ja vien persona pati vēlas informēt par šiem jautājumiem, to var izdarīt pati persona. 

Pielaides zaudēšana visdrīzāk Ilzei Pētersonei-Godmanei liktu atstāt Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres amatu, ko viņa ieņem kopš 2009. gada.

Pētersone-Godmane Latvijas Radio pavēstīja, ka par pielaides iespējamo nepagarināšanu viņai nekas nav zināms, tādēļ to nevar komentēt. Arī iekšlietu ministrs, partijas „Vienotība” pārstāvis Rihards Kozlovskis no komentāriem atteicās, norādot, ka nav saņēmis oficiālu informāciju saistībā ar Pētersones-Godmanes pielaides pagarināšanu.

Ministrs arī piebilda, ka pielaides valsts noslēpumam piešķiršana ir tikai un vienīgi drošības iestāžu kompetences jautājums, par ko ministrs neatbild. Par iespējamo pielaides nepagarināšanu Pētersonei-Godmanei nav informēts arī premjers Māris Kučinskis.

Pētersone-Godmane pēdējos gados ne tikai ieņēmusi augstāko ierēdņa amatu IeM, bet bijusi arī ārštata padomniece nacionālās drošības jautājumos "Vienotības" Ministru prezidentiem Laimdotai Straujumai un Valdim Dombrovskim.

Satversmes aizsardzības birojs piešķir speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu uz laiku līdz pieciem gadiem atkarībā no ieņemamā amata. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti