Šodienas jautājums

«Šodienas jautājums»: par izlūkošanu un pretizlūkošanu valsts drošības nodrošināšanai (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

«Šodienas jautājums»: vai priekšlikumi ierobežojumu atcelšanai nozīmē, ka vīruss uzvarēts, vai saasinājumi vēl priekšā?

«Šodienas jautājums»: par izlūkošanu un pretizlūkošanu valsts drošības nodrošināšanai

SAB direktors Zviedris: Lai mazinātu iespējamo sabiedrības radikalizēšanos, jābūt skaidram vēstījumam

Kovida pandēmijas nestabilitāte ir pateicīgs laiks tam, lai kādas sabiedrības grupas vēl vairāk radikalizētos uz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Lai to mazinātu, valdībai jānāk ar skaidriem un precīziem vēstījumiem, bet sabiedrībai jācenšas izvērtēt, kādu informāciju viņi patērē. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā ''Šodienas jautājums'' sacīja jaunais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Egils Zviedris.

Viņš atzina, ka pandēmijas laikā sabiedrība polarizējas ne tikai pandēmijas kontekstā, bet arī jautājumos, kas skar valdības rīcību. Pēc Zviedra teiktā, šis ir papildu elements, kas radīs pretnostādni arī Saeimas vēlēšanās, jo noteiktas sabiedrības daļas balstīsies uz kādiem saviem pieņēmumiem.

Zviedris negribēja runāt par to, kādas tam varētu būt sekas, bet norādīja uz risinājumiem. "Ir jārunā par skaidriem, precīziem vēstījumiem sabiedrībai, gan izejot no pandēmijas ierobežojumiem, gan par mūsu valsts drošību, nākotni un arī ekonomikas jautājumiem," viņš sacīja.

Kā pirmo un galveno uzdevumu sabiedrībai SAB direktors izcēla aicinājumu publiskās telpas vēstījumu izvēlē akli nepļauties uz vienu informācijas avotu. "Plašsaziņas līdzekļi daudz runā par nepieciešamību pašiem analizēt ziņas, bet, neizslēdzot šo iespēju apmainīties ar ziņām dažādās sociālo tīklu platformās, tomēr aicinu izmantot arī lielākos plašsaziņas līdzekļus," sacīja Zviedris. Ja cilvēks vēlas patērēt ziņas svešvalodās, tad nevajadzētu paļauties tikai uz Krievijas ziņu kanāliem, vajadzētu izmantot arī angļu valodā vēstošos, jo tādējādi var redzēt dažādos uzsvarus, kurus uzliek dažādi kanāli.

To pašu Zviedris sacīja par iespēju, ka Krievija varētu ietekmēt Latvijas Saeimas vēlēšanas nākamajā gadā – cilvēkiem ir kritiski jāpieiet informācijai, kuru viņi uztver, jāizvērtē, cik tā ir patiesa. Arī politiskajiem spēkiem vajadzētu aicināt cilvēkus būt atbildīgiem, jo viņu rokās ir Latvijas nākotne.

SAB direktors norādīja, ka Latvijas sabiedrībai vajadzētu šajā situācijā solidarizēties, rūpējoties par Latvijas drošību, kas ir visas sabiedrības atbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt