SAB direktors vēlētājiem: «Galvenais ir mūsu galvās»

Šogad gaidāmo Saeimas vēlēšanu drošība ir pašu iedzīvotāju ziņā un tajā, kā viņi uztver un analizē apkārt esošo informāciju pirms vēlēšanām, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.

Viņš atzina, ka parlamenta vēlēšanas no ārpus Latvijas var ietekmēt ar masīvu informatīvu kampaņu. Tomēr pašu iedzīvotāju ziņā ir prakse pārbaudīt mediju ziņas, jo sevišķi to virsrakstus. Proti, ir jāizlasa ne tikai virsraksti, bet arī raksti, un vēlams par to pašu tematu palasīt materiālus arī citos medijos, lai būtu plašāks priekšstats, ieteica Maizītis.

“Galvenais ir mūsu galvās,”

viņš sacīja.

Maizītis sacīja, ka vairāk ir jāuztraucas par to, lai “informāciju un tehnoloģiju attīstība nenoved pie nejaušiem rezultātiem”. Proti, lai kādā brīdī nerodas situācija, kad Latvijas specdienesti jaunu un vēl neizzinātu tehnoloģiju dēļ nespēj noklausīties kādas telefona sarunas.

Kopumā Latvijas apdraudējuma līmenis ir ļoti zems, norādīja Maizītis. Latvija aizvien būs atkarīga no lieliem ģeopolitiskiem procesiem, jo “daudz kas pasaulē mainās un ne uz to labāko pusi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti