Panorāma

Valsts varētu lauzt līgumu ar bērnunamu «Līkumi»

Panorāma

Sāks rekonstruēt Jūrmalas šoseju

Rūpnīcai «Biolars» draud darbības apturēšana

Rūpnīcai «Biolars» par pārkāpumiem bīstamo atkritumu uzglabāšanā draud darbības apturēšana

Valsts vides dienests brīdinājis Olaines ķīmisko rūpnīcu "Biolars" par darbības daļēju apturēšanu - porofora ražošanas pārtraukšanu.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Valsts vides dienesta inspektori rūpnīcas teritorijā konstatējuši būtiskus pārkāpumus bīstamo atkritumu - dažādu ķīmisko vielu atlikumu - uzglabāšanā, kas notikuši ilgstoši. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, brīdinājums var būt pirmais solis ceļā uz uzņēmuma darbības apturēšanu.

VVD pārstāve Maruta Bukleviča
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

"Inspektori pārbaudes laikā ir atklājuši būtiskus pārkāpumus bīstamo atkritumu uzglabāšanā.

Un šie atkritumi ir uzglabāti daudz lielākā apjomā, nekā tas ir atļaujā nosacīts, un šis daudzums 40 reizes pārsniedz to, cik drīkst atrasties vienlaikus uzņēmuma teritorijā.

Līdz ar to uzņēmums ilgstoši nav ievērojis tās prasības, kas attiecināmas uz vides jautājumiem. Un tagad uzņēmumam, protams, ir dots termiņš, kurā novērst šo pārkāpumu, un tas ir līdz 5. septembrim. Valsts vides dienests īpaši uzsver, ka brīdinājuma mērķis nav apturēt šī uzņēmuma darbību, bet tas ir dot skaidru signālu, ka darbībā ir jāveic būtiskas izmaiņas. Uzņēmumam ir jāiesniedz dienestam akceptēšanai detalizēts pasākumu plāns, kā šie pārkāpumi tiks novērsti," stāstīja dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

KONTEKSTS:

Pārkāpumi "Biolars" atklājās pēc tam, kad maija beigās vides inspektori un policijas darbinieki pieķēra kādu personu, kas ceļu un tīrumu malā lēja indīgu šķidrumu.  Vides dienestā norādīja, ka noziegums pret vidi pastrādāts apzināti - lai atbrīvotos no ķīmisku vielu pārpalikumiem, kas radušies ražošanas procesā. Tika secināts, ka šķīdums satur cianīdjonus, kuri rodas "Biolars" ražošanā. Piesārņotāju apcietināja, un policija ierosinājusi kriminālprocesu par būtisku kaitējumu videi. Līdz šim atrastas 18 vietas, kur indīgais šķīdums izliets Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Rundāles un Tērvetes novadā.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt