Dienas ziņas

Turpinās Siguldas Jaunās pils rekonstrukcija

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rundālnieki sarūpē dāvanas «Ulubelei»

Rundālnieki sarūpē dāvanas dzīvnieku patversmes «Ulubele» iemītniekiem

"Jo vairāk apkārt tumsas, jo vairāk gribas dalīt gaismu". Tā par  labdarības akciju organizēšanu, kas nu jau esot uzskatāma teju par ģimenes vaļasprieku, saka rundālnieku Helvigu ģimene. Šajos Ziemassvētkos rundālnieki sarūpējuši dāvanas dzīvnieku patversmes ''Ulubele'' iemītniekiem.

Dzīvnieku patversmes astaiņus un ķepaiņus 14 dienas par saviem līdzekļiem uztur pašvaldība, bet vidējais ilgums, lai atrastos jauns saimnieks, piemēram ''Ulubelē'', esot trīs mēneši. Šajā laikā uzturēšanas izmaksas sedz patversme, tāpēc šeit allaž tiek gaidīti dāvinājumi. Ziemassvētku dāvanu "Ulubeles" 200 suņiem un 300 kaķiem sarūpējuši arī rundālnieki.

"Šoreiz tās ir bērnu lietas. Rotaļļietas ir bērnu, kaut gan tas ir ar bērnu ziņu. Viņi arī bija pirmie, kuri tā kā teica, ka brauksim uz patversmi. Tad viņi bija tie, kuri teica šito sunītim, šito sunītim," stāstīja akcijas dalībniece Inese.

Dzīvnieku labsajūtai ik dienu tiek izlietoti simtiem dvieļu, segu un citu viegli salokāmu audumu. Noderīgas esot arī mīkstās rotaļlietas, kā arī dzīvnieku pārtika un kaķu smiltis. Tomēr pat jaunākie dzīvnieku mīļotāji saprot, ka ar siltu migu un pilnu vēderu vien ir par maz. Dzīvniekiem nepieciešamas jaunas mājas.

Labdarības akcija dzīvnieku atbalstam ir tikai viena no daudzajām, kam rundālniekus atsaukties aicinājusi sociāli aktīvā Helvigu ģimene.

 "Jo vairāk apkārt ir tumsas, jo vairāk gribas dot kādu gaismu, un, kamēr es varu, kamēr man sanāk, es to labprāt daru. Bērniem mēs esam palīdzējuši, ģimenēm kopīgi esam palīdzējuši. [Palīdzēt] veciem cilvēkiem mēs mēģinām (..), bet dzīvniekiem vispār vēl nekad nav bijis, un līdz ar to, ka mums pašiem ir suns un kaķis mājās, radās ideja, ka arī šiem vajag palīdzēt. It sevišķi pirms Ziemassvētkiem," sacīja akcijas organizatore Līga Helviga.

Ziedojumi dzīvniekiem savākti vien dažu dienu laikā. Aktīvi darbojusies esot arī Līgas vecākā meita, kura mēģinājusi iesaistīt savus klases biedrus. "Tie, kuri gribēja, tie, kuri varēja, tie arī nāca un darīja," viņa sacīja.

Ziemassvētku dāvanas jau izdalītas, bet Līgai atkal padomā jauna akcija. Kam tā būs veltīta un kāda tā būs, pagaidām gan netiek atklāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt