Rīta intervija

LR valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne par Radio aktualitātēm un nākotni

Rīta intervija

Intervija ar veselības ministri Andu Čakšu

Rundāles pils muzeja jaunā direktore Laura Lūse par iecerēm saistībā ar Rundāles pili

Rundāles pils jumta remonts izmaksās teju trīs miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rundāles pilī vairāku sezonu garumā par 2,9 miljoniem eiro tiks remontēts jumts, intervijā Latvijas Radio sacīja jaunā Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse.

Atbildot uz jautājumu par būtiskākajiem darbiem, kas tuvākajā nākotnē paredzēti Rundāles pilī, Lūse norādīja, ka šobrīd tāds ir jumta remonts. Šogad ticis izstrādāts restaurācijas projekts un Kultūras ministrijā iesniegts pieprasījums. Sagaidāms, ka projekts būs vērienīgs un ilgs vairākas sezonas. Remontdarbi tiks sadalīti pa posmiem, lai netraucētu apmeklētāju plūsmai, un arī sagaidāms, ka projekta realizācijas laikā izmaksas varētu pieaugt.

Lūse, kas Rundāles pils direktores amata pienākumus uzsāks pildīt 2019. gada 2. janvārī, atklāja, ka muzejā iecerēti arī jauni pakalpojumi, kas to padarīs pieejamāku komercpasākumiem. "Pilij pieder 85 hektāri zemes, kur ir vairākas vēsturiskās ēkas. Staļļos ir plāns ierīkot konferenču centru, lai nodarbotos ar konferenču tūrismu. Šie apmeklētāji arī varētu skatīties pili un parku, bet peļņa tiktu ieguldīta tālākā muzeja attīstībā," sacīja Lūse.

Direktore arī uzsvēra, ka Rundāles pils muzejs ir viens no veiksmīgākajiem visā Latvijā un pašu spēkiem tiek nopelnīti 55% no kopējā iestādes budžeta.

KONTEKSTS:

Imants Lancmanis, mākslas vēsturnieks, heraldikas, mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālists, gleznotājs, daudzu grāmatu autors, sabiedrisks darbinieks, kurš Rundāles pils muzejā strādā kopš 1964. gada un to vadījis kopš 1975. gada, ir pieņēmis lēmumu doties pensijā.

Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, Rundāles pils muzeja direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 2 264 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti