Panorāma

Sauszemes robežu pārbauda izlases kārtībā

Panorāma

Latvijā bremzējas deinstitucionalizācijas process

Īslīces upē naftas produktu piesārņojums

Rundāles novada Īslīces upē noplūdusi dīzeļdegviela no nelegāla pieslēguma cauruļvadam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rundāles novadā novērsta dīzeļdegvielas noplūde, kas piesārņojusi Īslīces upi, informēja Valsts vides dienestā (VVD). Upes attīrīšana turpinās.

Sadarbojoties VVD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) un Valsts policijai noskaidrots, ka naftas produktu piesārņojuma cēlonis Īslīces upē ir nelegāls pieslēgums SIA “LatRosTrans" dīzeļdegvielas cauruļvadam Viesturu pagastā, Rundāles novadā. No tā degviela ieplūdusi strautā, kas ietek Īslīcē.

VVD informēja, ka upē novērojams naftas produktu piesārņojums vismaz 5 kilometru garumā visā upes platumā. Tajā izvietotas bonas dīzeļdegvielas savākšanai, lai nafta neieplūstu Lielupē.

Dīzeļdegvielas noplūde no nelegālā pieslēguma ir novērsta, un turpinās dīzeļdegvielas piesārņojuma savākšanas darbi Īslīces upē. Pārbaudot upes ieteku pie Lielupes, naftas produktu piesārņojums netika konstatēts.

VVD Zemgales reģionālās vides pārvaldes vadītājs Hardijs Verbelis Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pastāstīja, ka

pieslēgums pie dīzeļdegvielas cauruļvada tika atrasts atklāta ceļa malā - pieslēgums bija vairāku kilometru gara gumijas caurulīte.

Tā nav bijusi jauna, tādēļ Verbelis lēš, ka noplūde notikusi aiz vecuma, iespējams, kāds dzīvnieks to sabojājis. Caurulītes bojājuma dēļ dīzeļdegviela nonāca lauka meliorācijas sistēmā, no tās savukārt - strautā, no kā - Īslīcē. "Tas ceļš ir ļoti garš," pastāstīja VVD pārstāvis.

Verbelis pauda cerību, ka Īslīci izdosies ātri attīrīt. Pēc viņa teiktā, ir veiksmīgi uzstādītas bonas, lai nodrošinātu dīzeļdegvielas uzkrāšanu. Lai samazinātu noplūdi, bonas uzliktas arī strautā.

Policijā informēja, ka par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret dabas vidi, un likumsargi turpina skaidrot notikušā apstākļus. 

Kā liecina sākotnējā informācija, iespējams, piesārņojums radies no nelikumīga pieslēguma naftas produktu cauruļvadam "Polocka – Ventspils".  

Kartē iezīmēta vieta (strauts) no kurienes degviela ietek Īslīces upē.
Kartē iezīmēta vieta (strauts) no kurienes degviela ietek Īslīces upē.

Nozieguma izmeklēšanu un vainīgo personu noskaidrošanu turpinās Valsts policija kriminālprocesa ietvaros. VVD veiks aprēķinu par videi nodarīto kaitējumu.

Aicina iedzīvotājus līdz netiks savākts viss piesārņojums, kas izplūdis Īslīces upē, atturēties no upes ūdens izmantošanas saimnieciskām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti